U18 neiud avasid viimases mängus võiduarve, U16 koondis pidi Norra paremust tunnistama

-Anna Gret Asi | Foto: Siim Semiskar

Eesti neidude U18 koondis alistas Soomes Kisakallios toimunud Põhjamaade meistrivõistluste (Nordic Championship) turniiri viimases voorus Norra ja teenis oma esimese võidu. U16 koondis jäi aga Norra eakaaslastele alla.

Võiduarve avanud U18 koondis kaotas avaveerandi ühe punktiga (13:14), kuid haaras seejärel initsiatiivi ning juhtis poolajaks 39:24. Kolmandal veerandajal hoiti norralannad vaid kahe punkti peal ja enne viimast kümmet minutit juhiti juba 50:26. Viimane veerand oli vaid vormistamise küsimus – lõppskooriks Eesti kindel võit 58:35.

Prantslasest peatreeneri Pierre Bressanti hoolealused tabasid viskeid väljakult 19/71 ehk 26%, Norra naiskonnal olid vastavad numbrid kõigest 8/51 ja 15%. Lauavõitluse võitsid eestlannad napilt 48:47.

Eesti resultatiivseim oli Anna Gret Asi, kes viskas vähem kui 17 minutiga 14 punkti. Lisaks võttis ta 5 lauapalli ning jagas kaaslastele 3 korvisöötu. Maria Gontšarova tõi 11 punkti ning Belinda Lepmets ja Ivetta Elizaveta Okuneva lisasid mõlemad 8 silma. Anna Jürissaar isiklikku punktiarvet ei avanud, kuid hankis naiskonna parimana 12 lauapalli. Norra kasuks viskas Olivia Priestley 9 punkti, Kari Kyrkjebö lisas 8 silma ja 12 lauapalli.

Allan Siimanni juhendatav U16 koondis kaotas avaveerandi kümne punktiga (4:14) ning poolajaks oldi taga juba 17:35. Teisel poolajal suutis Eesti koondis vahet küll veidi vähendada, ent kaotusseisust välja tulla enam ei õnnestunud ning leppida tuli 14-punktilise allajäämisega (37:51).

Eesti U16 koondise parim oli kaksikduubli teinud Anete Elisabeth Adler, kes viskas 14 punkti ja võttis 13 lauapalli. Kahekohalise punktisummani jõudis veel Kadri-Ketter Kont, kes kogus 10 silma. Võitjate resultatiivseim oli 10 punkti visanud Ane Schanke-Næs.

Eesti neidude U18 koondis sai Põhjamaade meistrivõistluste turniiril ühe võidu ja nelja kaotusega viienda koha. U16 koondis kaotas kõik viis mängu ning jäi viimasele ehk kuuendale kohale.