Eesti noormehed lõpetasid Põhjamaade meistrivõistlused kindlate võitudega

-Markus Ilver | Foto: Siim Semiskar

Soomes Kisakallios toimuva Põhjamaade meistrivõistluste (Nordic Championship) turniiri viimasel päeval alistasid Eesti noormeeste U16 ja U18 koondised Norra eakaaslased.

Indrek Visnapuu juhendatav U18 koondis võitis ühepoolseks kujunenud mängu kindlalt. Avaveerand võideti lausa 17 punktiga (26:9) ning sama suures eduseisus mindi ka poolajapausile (41:24). Kolmandal veerandajal lisasid Eesti mängijad edumaale veel kuus ja viimasel kümnel minutil 12 silma – tasuks koguni 35-punktiline võit (98:63).

Eesti koondis tabas väljakult viskeid 36/79 ehk 45%, norralastel olid vastavad numbrid 23/55 ja 41%. Lauavõitlus võideti 45:30 ja pallikaotusi tehti 13 Norra 21 vastu.

Suurepärase esitusega sai hakkama Markus Ilver, kes tabas seitse kaugviset ja kogus kokku 33 silma. Kasper Suurorg lisas 16 punkti ning Georg Alleman ja Kaspar Kitsing said mõlemad kirja 9 silma. Kitsingu arvele kogunes veel 10 lauapalli ja 8 resultatiivset söötu. Norra edukaim oli 12 punkti visanud Jarl Vetle Paulsen, Jonas Kessler lisas 10 silma.

Rauno Pehka käe all mängiv U16 koondis kaotas avaveerandi küll 15:21, kuid poolajaks oldi ees 38:33. Kolmanda veerandi lõpuks juhiti juba 59:47 ja kogu mäng võideti 80:57.

Eesti mängijad tabasid viskeid väljakult 31/70 ehk 44%, norralastel olid samad numbrid 26/67 ja 38%. Lauavõitluses jäid eestlased peale 50:36.

Eesti U16 koondise parimad skooritegijad olid Erik Pärnapuu ja Kardo Kilk, kes viskasid vastavalt 16 ja 15 punkti. Kaksikduubli teinud Kaspar Sepp kogus 12 silma ja 15 lauapalli ning Robert Tiger Koit lisas 8 punkti. Norra poolel jõudis ainsana kahekohalise punktisummani Christoffer Lorentzen-Tungland, kelle arvele kogunes 10 silma.

Eesti noormeeste U18 koondis sai Põhjamaade meistrivõistluste turniiril neli võitu ja ühe kaotuse ning saavutas täiseduga lõpetanud korraldajamaa Soome järel teise koha. Teise koha teenis ka U16 koondis, kes kogus kolm võitu ja kaks kaotust. U16 vanuseklassi turniiri võitis alistamatuks jäänud Taani.