Kitsing ja Riismaa läbisid U18 turniiri alagrupid täiseduga, Peterson edasi ei pääsenud

-Kaspar Kitsing | Foto: Ciamillo/aquilabasket.it

Eesti noorkorvpallurid Kaspar Kitsing, Joonas Riismaa ning Mait Peterson osalesid eelmisel nädalavahetusel Itaalia kõrgliiga ehk Serie A klubide U18 meeskondade vahel peetaval Next Gen Cup turniiril. Kitsingu ja Riismaa koduklubid läbisid oma alagrupid täiseduga, Petersoni võistkond aga edasipääsu kindlustada ei suutnud.

Kaspar Kitsing ja tema koduklubi Trento Aquila Basket said B-alagrupi esimeses mängus napi 57:56 võidu Trieste üle. Algviisikus alustanud Kitsing viibis väljakul 33 minutit ja tõi selle ajaga üleplatsimehena 18 punkti, võttis 5 lauapalli, andis ühe korvisöödu, sooritas 5 vaheltlõiget, pani 2 blokki ning tegi 3 pallikaotust ja 2 viga.

Teises laupäeval peetud kohtumises alistati alagrupiturniiri korraldaja Veneetsia Reyer 73:59. Algkoosseisus alustanud Kitsing ja Dalph Panopio tõid meeskonna parimatena 14 punkti. Lisaks kogus 17-aastane eestlasest tagamängija 30 minutiga 5 lauapalli, 7 resultatiivset söötu, 2 pallikaotust ja 3 viga.

Viimases voorus alistas Trento pühapäeval kindlalt Sassari Dinamo 86:47, võites sellega B-alagrupi ja tagades endale koha 8 parima hulgas. Algviisikusse kuulunud Kitsing sai 16 minutiga kirja 8 punkti, 3 lauapalli, 2 korvisöötu, 2 vaheltlõiget ning ühe vea.

D-alagrupi kohtumisi võõrustanud Pistoia Basket sai laupäevases avamängus kindla 95:56 võidu Itaalia tippklubi Milano Olimpia järelkasvu üle. Pistoia ridadesse kuuluv Joonas Riismaa sekkus mängu pingilt ja kogus 24 minutiga 9 punkti, ühe vaheltlõike ning ühe vea.

Pistoia teenis samal päeval veel teisegi suurvõidu, alistades Cremona Vanoli 93:52. Algkoosseisus alustanud Riismaa viibis platsil 28 minutit ja panustas võitu 12 punktiga. Lisaks sai 16-aastane ääremängija kirja 3 lauapalli, 2 korvisöötu, 2 vaheltlõiget, ühe bloki, ühe pallikaotuse ning ühe vea.

Pühapäeval peetud kolmandas mängus alistas Pistoia U18 meeskond Reggiana eakaaslased 80:63, läbides koduse alagrupiturniiri täiseduga ja kindlustades endale koha 8 parima hulgas. Algviisikus alustanud Riismaa viskas 35 mänguminutiga 8 punkti, võttis 8 lauapalli, jagas 7 resultatiivset söötu, sooritas ühe vaheltlõike ning tegi 3 pallikaotust ja 4 viga.

Mait Peterson ning Bologna Virtus jäid kodusaalis peetud C-alagrupi turniiri avamängus 66:79 alla Brindisi New Basketile. Algviisikusse kuulunud Peterson tabas 16 mänguminuti jooksul vaid ühe vabaviske, kuid võttis 2 lauapalli, andis ühe korvisöödu, pani ühe bloki ning tegi 2 pallikaotust ja ühe vea.

Teises laupäeval peetud kohtumises alistati Avellino Scandone Basket 71:61. Algviisikus alustanud Peterson ja Matteo Nicoli said meeskonna parimatena kirja 16 punkti. Lisaks kogus kaksikduubli teinud Peterson 28 mänguminutiga 14 lauapalli, 3 resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike, ühe bloki, 3 pallikaotust ja ühe vea.

Pühapäeval peetud otsustavas kolmanda vooru mängus jäi Bologna 60:77 alla Pesaro Victoria Libertasele. Ühe võidu ja kaks kaotust teeninud Bologna lõpetas koduse alagrupiturniiri kolmanda kohaga, mis paraku edasipääsu ei taganud. Algkoosseisus alustanud Peterson sai 32 mänguminutiga kirja 5 punkti, 11 lauapalli, ühe korvisöödu, 2 blokki, 4 pallikaotust ja ühe isikliku vea.

Turniiri teises ringis moodustatakse kaheksast edasipääsenud meeskonnast kaks uut neljaliikmelist alagruppi. Serie A Next Gen Cupi teise ringi kohtumised peetakse 14. ja 15. veebruaril 2019.