fbpx
Close

Rängast vigastusest taastuv Maaja Bratka: plaanin väljakule naasta jaanuaris

-Maaja Bratka | Foto: Siim Semiskar

-Maaja Bratka | Foto: Siim Semiskar

Mullu Prantsusmaa tugevuselt teises naiste liigas mänginud Eesti korvpallikoondislane Maaja Bratka taastub hetkel suvel saadud rängast jalatraumast ning loodab uue kalendriaasta alguses taas platsile naasta. Kas tagasitulek toimub kodumaal või piiri taga, sellele loodab keskmängija selgust saada detsembris.

“See juhtus Andorras 3×3 EM-kvalifikatsioonis umbes minut enne esimese mängu lõppu. Viskasin just lay up’i ja esimesel sammul, kui hakkasin mängijale kaitses järgi minema, käis jalas selline “pop”. Alguses arvasin, et keegi viskas palliga, aga oli hoopis hullem. Seal kohapeal füsioterapeudid ütlesid, et on mikrorebend ja 10 päevaga peaks okei olema. Eestis pandi hoopis teine diagnoos – kannakõõluse täielik rebend. Mõned päevad pärast tagasi Eestisse jõudmist läksin operatsioonile,” meenutas 26-aastane ja 186 cm pikkune Bratka.

“Plaanis on väljakule naasta jaanuaris, aga peamine eesmärk on täiesti terveks saada ja mitte liiga ruttu tagasi kiirustada. Kus see juhtub, ei oska veel öelda, arvatavasti selgub detsembri jooksul,” selgitas Bratka. Ta lisas, et eelmises koduklubis Montbrison ta kindlasti ei jätka: “Lõpetasime omavahelise lepingu juba juulis ära, kuna minu taastumisaeg oli liiga pikk.”

“Seni on taastumine kulgenud plaanipäraselt, viskamas olen käinud ja ilma kontaktita korvpallidrille olen rahulikult teinud. Varsti peaks saama ka kontaktiga trennidega alustada,” rääkis keskmängija.

Aga kas Bratka soovib karjääri igal juhul välismaal jätkata või mõtleb esialgu tänavusel hooajal mõnda Eesti klubi tugevdada? “Kui aus olla, siis ma pole veel otsustanud. Aga kui nüüd välismaale minekut pole, siis uuel hooajal kindlasti!”

scroll to top