fbpx
Close

INTERVJUU | Rauno Nurger plaanidest uueks hooajaks: Hispaaniasse tagasiminek on päris kindel

-Rauno Nurger | Foto: Siim Semiskar

-Rauno Nurger | Foto: Siim Semiskar

Eesti koondise korvialune jõud Rauno Nurger (208 cm) on suvel kodumaal uueks hooajaks põhja ladumas. Mees rassib jõusaalis ning osaleb 3×3 turniiridel, et saada head mängupraktikat. Eelmisel hooajal pallis Hispaania tugevuselt teises liigas Huesca Leviteci ridades, kus esimesel profiaastal murdis meeskonna liidriks ning tõi 26,1 minutiga keskmiselt 13,3 punkti, võttis 6,3 lauapalli ja pani 0,8 kulpi. 

Korvpall24.ee kohtus Nurgeriga Viimsis Karulaugu Spordikeskuses, kus tugeva tasemega 3×3 turniiril Nurgeri tiim kirkamate kohtadeni veel ei jõudnud. Ennekõike paneb mees rõhku traditsioonilisele 5-5 korvpallile ning suve hakul oli paras aeg vägilasega lõppenud hooaeg kokku võtta. Nurger rääkis nii klubihooajast, koondisest kui ka mõtetest NBA teemal.

Kuidas hooaeg läks Huescas?

Arvan, et väga palju kurta ei saa, kuigi olime esimene tiim, kes jäi play-offist välja. Seal põhihooaja võitja sai automaatselt kõrgemasse seltskonda ja teise kuni üheksanda koha omanikud mängisid välja teise pääsme. Isiklikult oli eesmärk saada mänguminuteid ja selle plaani täitsin ära. Esimese profiaasta kohta oli soliidne hooaeg. Algus võttis küll aega, et käima saada ja harjuda mängustiiliga ning täpselt aru saada, mida treener minult nõuab. Poole hooaja peal sain oma asjad käima ja läks päris hästi. Tegin mängukvaliteedis sammu edasi, tunnen ennast praegu vähe kindlamalt ja harjun jälle Euroopa stiiliga ära.

Kas juurde kasvatatud lihasmass ka enesekindlust lisaks on andnud?

Kindlasti! Kui Eestist ära läksin USA-sse, siis kaalusin kuskil 91 kg. Nüüd olen jõudnud 105 peale ning see suvi tahan sammu veel edasi teha ja jõuda sinna 110 kilo kanti.

Pead Sa ennast modernseks pikaks?

Jah, ma liigun ja viskan kaugelt, kuigi see hooaeg tegutsesin rohkem viie peal ja mõned mängud vaid number nelja positsioonil. Sel aastal sain mängida rohkem korvialust korvpalli. Mul oli viskamiseks küll roheline tuli olemas, aga väga palju  pick and pop ning kolmeseviskamist ei teinud.

Kas võiksid ka väikse ääre positsiooni mehitada?

Ma ei tea, kas väikse ääre positsiooniga hästi hakkama saaks, kindlasti oleks kõvasti rohkem jalgade tööd vaja teha selleks. Pigem mängida ikka suure ääre peal või keskmängija kohal.

-Rauno Nurger ja Raivo Tammus | Foto: Siim Semiskar

Millised on plaanid järgmiseks hooajaks?

Läbirääkimised käivad järgmise klubi suhtes. Praegu midagi täpset öelda ei oska, kuid Hispaaniasse tagasiminek on päris kindel. Kui kuskilt mujalt mingit eriliselt suurt pakkumist ei tule, siis hetkeseisuga olen Hispaania poole teel. Üritan veel järgmine hooaeg palju mänguminuteid saada, edasi areneda ja siis hakkan muretsema teiste asjade pärast.

Kas USA-s olles ei tekkinud lootust NBA-sse saada?

Eks ülikooli viimasel aastal oli tahe saada kasvõi kutse NBA laagrisse või kuhugi ennast näitama. Kahjuks seda kutset ei tulnud ja nüüd on eesmärk jõuda Euroliigasse mingil ajal. Hetkeseisuga on eesmärk jõuda Hispaania kõrgliigasse ja sealt edasi minna.

Kuidas Sina Euroliiga ja NBA tasemevahet hindad?

Eks NBA on ikkagi number üks koht, kuhu mängijad soovivad minna. See atleetlikkus ja mängijate tase ei ole väga võrreldav Euroliigaga. Usun, et NBA on ikkagi üle kõigest ja seda on näha, kui mängitakse ka sõprusmänge Euroliiga klubide vastu.

Mida arvad Eesti koondise perspektiivist tulevikus?

Väga palju pole sellele mõelnud, saame kokku alles novembris. Loodan, et kõik paremad kujud tulevad ikka kohale ja siis saab koos ehitama hakata. Minu meelest on koondise eesotsas Siim-Sander Vene, kes teenib Euroliigas korralikke minuteid.  Jälgin ka Eesti liiga tegemisi, tean neid tegijaid. Isegi finaali paari mängu jõudsin vaadata. Tallinna Kalevist on suundumas USA ülikooli andekas Leemet Loik. Täitsa võimalik, et ka temast on koondisele abiväge tulemas. 18-aastase kohta mängib väga hästi.

scroll to top