fbpx
Close

Kolmesekäe paukuma saanud Kitsing aitas võimsa lõpuspurdi teinud Rytase võõrsil võidule

-Kristjan Kitsing | Foto: Siim Semiskar

-Kristjan Kitsing | Foto: Siim Semiskar

Leedu kõrgliiga teises mänguvoorus heitles Kristjan Kitsingu kodumeeskond Vilniuse Lietuvos Rytas võõral väljakul Prienai CBet võistkonnaga ning läbi raskuste teeniti 90:80 (18:30, 17:13, 25:18, 30:19) võit.

Prienai tegi suurepärase avaveerandi, mil visati 30 punkti ning haarati 12-punktiline eduseis. Poolajaks vähenes see küll kaheksa peale, aga ka viimase neljandiku eel olid võõrustajad veel minimaalset eduseisu omamas. Kaks järjestikust kaugviset tabanud Rytas pääses 7.35 enne lõppu kahe punktiga juhtima ja ühtlasi tehti 15:0 spurt. Vastupidiselt avaveerandile suutis Rytas neljandal veerandajal ise 30 punkti tuua ning võidu ära vormistada.

Visketabavuses jäi Rytas 56% – 46% peale ja lauavõitluses oldi 31:29 (ründelaud 6:8 Prienaile) paremad. Korvisööte jagati vastasest rohkem 19:15 ning pallikaotuseid kogunes kummalgi meeskonnal 19. Vaheltlõikeid tegi rohkem Prienai 10:7.

Kui kohalike meistrivõistluste esimeses voorus sai Rytas võidu, aga Kristjan Kitsing jäi nulli peale, siis nüüd tõi ääremängija 15,3 minutiga 8 punkti (vabavisked 2/2, kaugvisked 2/4). Lisaks sai ta kätte ühe lauapalli, andis ühe korvisöödu, tegi 2 isiklikku viga ja tema vastu tehti üks viga.

Martynas Echodas, Mindaugas Girdziunas ja Rokas Gustys viskasid kõik Rytase parimatena 14 punkti, kellest esimene kogus veel 10 lauapalli. Andrew Darius Goudelock lisas 11 silma ning sarnaselt Kitsingule tõi Arnas Butkevicius 8 punkti, võttes samuti 5 lauapalli. Marquis Jurell Wright ja Regimantas Miniotas olid Prienai parimad 19 punktiga, kes võtsid veel vastavalt 6 ja 8 lauapalli ning Wright jagas seejuures ka 6 korvisöötu.

Hooaeg jätkub Rytasel juba laupäeval, 26. septembril, kui koduplatsil ollakse vastamisi Pasvalyse Pieno Žvaigždesiga.

scroll to top