Konontšuki ja Jaaksoni meeskonnal vastaste teise poolaja spurdile vastukäiku polnud

-Artur Konontšuk | Foto: Southern Miss Men's Basketball Facebook

-Artur Konontšuk | Foto: Southern Miss Men’s Basketball Facebook

Artur Konontšuki ja Mark-Andreas Jaaksoni kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles sai USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis kolmanda järjestikuse kaotuse, kui koduväljakul vannuti 63:76 alla Louisiana Tech Bulldogsile.

Avapoolaeg lõppes viigiseisul 37:37, kuid järgmised 20 minutit kuulusid külalistele. Otsustavaks sai vastaste teise poolaja keskpaigas tehtud 14:0 spurt.

Mõlemad eestlased alustasid kohtumist vahetusmeeste pingilt. Konontšuk sai mänguaega 10 minutit, mille jooksul viskas kaks punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/1), hankis kaks lauapalli ja tegi ühe pallikaotuse. Jaakson pääses väljakule kõigest kaheks minutiks ning viskas selle ajaga kaks punkti (vabavisked 2/2).

Southern Missi parimad skooritegijad olid Tae Hardy, DeAndre Pinckney ja Tyler Stevenson, kes viskasid võrdselt 15 punkti. Louisiana Techi resultatiivseim oli Cobe Williams samuti 15 punktiga.

Southern Missile oli see seitsme võidu kõrval üheksandaks kaotuseks. NCAA USA konverentsi läänedivisjonis ollakse kolme võidu ja kuue kaotusega viimasel ehk seitsmendal kohal. Louisiana Tech on sel hooajal kogunud 13 võitu ja viis kaotust. Konverentsisiseselt on võidetud kuus ja kaotatud kolm kohtumist, millega hoitakse läänedivisjonis kolmandat kohta.

Võistkonnad kohtuvad omavahel uuesti homme Louisiana Techi kodusaalis.