Koršunov oli valusas lisaajakaotuses lähedal kaksikduublile, Riismaa hiilgas vabaviskejoonel

-Joonas Riismaa | Foto: Siim Semiskar

Itaalia tugevuselt neljandas liigas (Serie C) toimub sel nädalal kaks mänguvooru, millest esimesega tehti algust kolmapäeval. Eestlastest mängumeestega mehitatud klubid said kirja kaotused, kui Livorno langes alles lisaaja järel 67:73 (23:17, 15:10, 16:21, 12:18, 1:7)  Montevarchi vastu ning Montale alistus märgatavalt kindlamalt 67:89 (19:21, 17:24, 23:26, 8:18) Castelfiorentinole.

Livorno (4-16) alustas Montevarchi (9-11) koduväljakul edukalt, võites avapoolaja kahekohalise punktisummaga (38:27). Teisel poolajal näitas külalismeeskond väsimusemärke, kuna päeva varem mängiti U18 turniiril Roomas ning väljakuperemehed suutsid kohtumise normaalajal viigistada. Lisaajal sai Livorno vaid ühe vabaviskepunkti ning pidi seetõttu võidumõtted maha matma. Külaliste väsimusest rääkisid ka 17 pallikaotust ning Montevarchi mängijate poolt nopitud koguni 22 ründelauda.

Kirill Koršunov oli lähedal teisele järjestikusele kaksikduublile, kui tõi ligi 40 mänguminutiga meeskonna parimana 16 punkti (kahesed 3/8, kolmesed 1/6, vabavisked 7/9), 8 lauapalli, ühe korvisöödu, kaks vaheltlõiget ja ühe viskeblokeeringu. Eelmises voorus hooaja kõrgeimad 23 punkti visanud Koršunov sai kirja ka 3 pallikaotust ning ühe isikliku vea. Gregor Kuuba kogus vahetusmängijana 32 minuti jooksul 9 punkti (kahesed 1/4, kolmesed 1/3, vabavisked 4/4) ja 3 lauapalli, kuid ka kaks pallikaotust ning sama arvu isiklikke vigu. Montevarchi ridades sai Alberto Provvidenza hakkama 18 punkti ja 14 lauapalli väärt kaksikduubliga.

Kui esimeses omavahelises kohtumises suutis Montale (8-13) kodus Castelfiorentino (15-5) alistada, siis võõrsil võitis divisjonis teisel real asuv kodumeeskond kõik veerandajad ning hoidis Montale viimasel veerandajal koguni kaheksa punkti peal. Väljakuperemeeste visketabavuseks jäi seejuures 54% (kahesed 59%, kolmesed 45%) Montale 34% vastu.

Joonas Riismaa korjas 27 minutiga enamuse punktisaagist vabaviskejoonelt (15/17) ning viskas kohtumise lõpuks klubi resultatiivseimana 20 silma (kahesed 1/1, kolmesed 1/4). Toscana divisjoni skooriliider (22 punkti mängust) hankis ka 4 lauapalli, andis ühe korvisöödu, tegi ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea, kuid meelitas vastastelt välja koguni 10 viga. Gianni Terrosi tõi kodumeeskonna tulemuslikeimana 24 punkti, 10 lauapalli ja 5 korvisöötu.

Montale (8-14) kohtub järgmises voorus laupäeval (07.03) koduväljakul Pratoga (10-11), Livorno (4-17) võõrustab pühapäeval (08.03) divisjoni punast laternat Altopasciot (3-17).