fbpx
Close

Korvpallikoondise endine keskmängija alustab õpetajakarjääri ja taandub meistriliigast

Avatar
-Trine Kasemägi | Foto: Siim Semiskar

Endine Eesti naistekoondise keskmängija Trine Kasemägi jaoks saab algav september olema eriline, kuna neiu asub uue väljakutsena tööle Loo keskkooli keemiaõpetajaks.

Nii USA-s Eckerd College’is kui ka Tallinna Tehnikaülikoolis õppinud 24-aastane Kasemägi on alati toonitanud, et tema jaoks on esmatähtis haridustee. Lisaks sai noortekoondistes oma vanuseklassis Eesti vaieldamatuks liidriks olnud ning ka naistekoondisesse välja jõudnud 191 cm pikkune keskmängija mõni aeg tagasi ka emaks.

Hooaeg 2017/18 jäi Kasemägil täielikult vahele, kuid 2018/19 pallis ta Eesti esinaiskonna Tallinna Ülikooli ridades ning kogus Eesti-Läti-Leedu ühisliigas 27 mänguga keskmiselt 27 minutit, 11,4 punkti, 6,5 lauapalli, 2 söötu ja 1 vaheltlõike.

Korvpalliga jätkamise soov tuksub neius edasi, kuid ühegi naiskonna nimekirjast teda praeguse seisuga ei leia. “Ausalt öeldes tahaksin edasi mängida küll, aga meistriliiga tasemel praegu seda teha ei jõua vist,” sõnas Kasemägi Korvpall24.ee portaalile. “Ma jätkan ülikoolis ka magistriõpingutega ning eks pean vaatama, (mis saab,) kui olen kooliellu sisse elanud.”

“Hetkel keskendungi perele, uuele töökohale ja õpingutele. Eks näis, kuidas õppeaasta algus läheb ning kas aega üldse üle jääb,” lisas Kasemägi ja kinnitas, et kohalikud naiskonnad on teda endaga liituma kutsunud küll. “Meistriliigas mängimine nõuab palju aega ning hetkel ei tundu, et mul seda jaguks.”

Eesti naistekoondisesse kuulus Kasemägi kahel EM-valikturniiril, kui 2015. aastal tegi ta kaheringilisel turniiril kaasa kokku neljas kohtumises ja 2017. aasta valikturniiril samuti neljas mängus.

scroll to top
Inline
Inline