Kösteri ja Foxi heast mängust Riia TTT vastu ei piisanud, G4S Noorteliiga kaotas tippklubi järelkasvule

-Annika Köster | Foto: Siim Semiskar

Balti korvpalliliigas käisid täna väljakul kaks Eesti naiskonda. Kõrgemas divisjonis pidi Tallinna Ülikool tunnistama Euroliigas mängiva Riia TTT paremust ning madalamas divisjonis jäi G4S Noorteliiga alla sama klubi duubelvõistkonnale.

Riia TTT – Tallinna Ülikool 85:54 (23:15, 23:10, 16:18, 23:11)

Tallinna Ülikool jäi kohe esimeste minutitega 9:21 taha, kuid avaveerandi lõpus jõuti Raven Foxi vedamisel veel korraks kuue punkti kaugusele (15:21). Teine veerand kuulus aga täielikult kodunaiskonnale ja poolajavileks oli Tallinna Ülikool juba 21-punktilises kaotusseisus (25:46). Kolmas veerandaeg oli jälle tasavägisem, kuid lähemale kui 19 punkti Janne Schasmini hoolealused enam ei jõudnud. Mängu lõpuks kärises vahe lausa 31-punktiliseks.

Eesti naiskonna parim oli Annika Köster, kes viskas 16 punkti, võttis 12 lauapalli, andis 4 resultatiivset söötu ja tegi 6 vaheltlõiget. Kaksikduubliga sai hakkama ka Raven Fox, kelle arvele kogunes 12 punkti ja 11 lauapalli. Laura Horvatova, Sofia Kosareva ja Candice Warthen lisasid igaüks 8 punkti. Läti tippklubi resultatiivseim oli 17 punkti visanud Megan Huff, kes hankis lisaks ka 10 lauapalli. Kate Kreslina lisas 15 ja Binta Drammeh 14 punkti.

Tallinna Ülikoolil on Balti liigas nüüd kirjas kaks võitu ja viis kaotust, Riia TTT jätkab täisedu viie võiduga.

Riia TTT Juuniorid – G4S Noorteliiga 57:43 (12:13, 14:9, 11:13, 20:8)

Avaveerandi lõpus juhtis G4S Noorteliiga hetkeks kolme punktiga (13:10), kuid seejärel haarasid lätlannad ohjad enda kätte ja poolajavileks oldi taga 22:26. Viimase veerandi alguses jõudsid eestlannad korraks veel 37:37 viigini, kuid mängu lõpp kuulus kindlalt TTT järelkasvule. Lõpuks pidid Audentese spordigümnaasiumi neiud leppima 14-punktilise allajäämisega.

G4S Noorteliiga resultatiivseim oli 13 punkti visanud Marija Gontšarova, kelle arvele jäi ka 7 lauapalli. Anete Elisabeth Adler ja Victoria-Ida Vähi said mõlemad kirja 9 punkti ning võtsid vastavalt 8 ja 5 lauapalli. Marie Anette Sepp kogus 8 punkti, 7 lauapalli ja 4 korvisöötu. Võitjate parimana viskas Paula Maurina 13 punkti. Elizabete Bulane toetas teda 12 punkti ja 8 lauapalliga.

G4S Noorteliiga jätkab hooaega kahe võidu ja nelja kaotusega, Riia TTT Juunioridel on kirjas neli võitu ja üks kaotus.