Kuusmaa debüüt Karude peatreenerina osutus võidukaks, Kuremaa alistas lisaajal Estiko

-Aivar Kuusmaa | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas peeti neljapäeval üks ning reedel neli kohtumist, mille tulemusena on nüüd kõikidel meeskondadel kokku seitse mängu selja taga.

Kadrina Karud – KK Viimsi/Noto 78:74 (16:15; 14:16; 23:19; 25:24)

Esimese veerandaja minimaalselt võitnud, kuid teisel veerandil enamjaolt kerges tagaajajarollis olnud Kadrina võttis teisel poolajal initsiatiivi enda kätte, juhtides viimasel neljandikul korra ka 10 punktiga (64:54). Viimsi tuli küll jõuliselt lähemale ja Kristjan Evarti kaugviskest seitse sekundit enne normaalaja lõppu jõuti Kadrinast vaid ühe punkti kaugusele (75:74), kuid Allan Ehte realiseeris seejärel vabaviske ja kahepunktiviske ning tõi Kadrinale nende hooaja esimese võidu.

Austin Dwight Wrighten viskas Kadrina parimana 22 punkti, tuues ka 11 lauapalli, Allan Ehte arvele jäi 16 silma. Viimsi resultatiivseim oli 17 punktiga Kristjan Evart, Mihkel Allorg tõi 11 punkti.

Kadrina (1-6) pääses võiduga liiga punase laterna rollist, Viimsi (4-3) langes neljandaks.

Tartu Ülikool/Kuremaa SK – Tartu Kalev/Estiko 80:74 (19:21; 19:14; 18:14; 13:20; 11:5)

Veel kaks minutit enne normaalaja lõppu seitsme punktiga (69:62) kaotusseisus olnud Tartu Kalev/Estiko suutis Artur Liivi korvist 69:69 viigistada, kui mängida jäi veel seitse sekundit. Seejärel oli Sverre Aavil võimalus kodumeeskond võidule viia, kuid tema kaugvise ei tabanud. Lisaaega dikteeris Tartu Ülikool/Kuremaa SK, võttes 80:74 võidu.

Võitjate poolel tegi enim skoori Sverre Aav, kelle arvele kogunes 21 punkti, Joonas Anton Jürgenstein lisas 17. Kaotajate eest viskas Artur Liiv 21 punkti ning võttis 12 lauapalli.

Tartu Ülikool/Kuremaa (3-4) asub turniiritabelis 10. kohal, sama arvu võitudega Tartu Kalev/Estiko (3-4) paikneb 8. tabelireal.

Betoonimeister/SK Nord/Cramo – Tamsalu Los Toros/TalTech 65:91 (15:21; 11:23; 19:28; 20:19)

Balteco – G4S Noorteliiga 74:81 (17:22; 21:16; 17:16; 19:27)

KK Hito/BC Karjamaa – KA Tallinna Kalev/TSK 67:95 (11:29; 17:29; 13:24; 26:13)