Kotsar aitas South Carolina taas võidurajale, edukalt jätkasid ka Sunelik ja Teder

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Maik-Kalev Kotsari kodumeeskond naasis USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis võidurajale. Võidud said kirja ka NJCAA kõrgeimas divisjonis mängivate Indrek Suneliku ja Johanna Eliise Tederi koduvõistkonnad.

Kotsar ja South Carolina Gamecocks alistasid koduplatsil Gardner-Webb Runnin’ Bulldogsi 74:69. Minut ja 21 sekundit enne lõppu jäi South Carolina taha 68:69, kuid suutis tasavägise mängu siiski enda kasuks pöörata.

Eestlane jõudis teist mängu järjest kahekohalise punktisummani. Algviisikus alustanud Kotsari arvele kogunes mängu lõpuks 31 minutiga 11 punkti (kahesed 5/10, vabavisked 1/1), 6 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, üks blokeeritud pealevise, üks vaheltlõige, üks pallikaotus ja 3 isiklikku viga.

Eelmises kohtumises hooaja esimese kaotuse saanud South Carolinal on nüüd kirjas viiest mängust neli võitu.

Napi võidu said kirja ka Indrek Sunelik ja Northwest Florida State Raiders, kes alistasid kodus NJCAA tugevuselt kolmandaks meeskonnaks peetava Indian Hills Warriorsi 65:64. Avapoolaja 27:33 kaotanud Northwest Florida State pani oma paremuse lõplikult maksma alles viimastel minutitel.

Vahetusmängijate pingilt sekkunud Sunelik sedapuhku kätt valgeks ei saanud – 17 minutiga viskas ta mööda nii ühe kahepunktiviske kui ka kolm kolmest. Küll kogus eestlane aga 4 lauapalli, ühe resultatiivse söödu ja ühe vaheltlõike.

NJCAA edetabelis 18. kohal asuv Northwest Florida State jätkab hooaega seitsme võidu ja ühe kaotusega.

Johanna Eliise Tederi koduvõistkond South Plains Lady Texans võttis võõrsil kindla 85:54 võidu Cloud County Thunderbirdsi üle. South Plains juhtis avaveerandi järel 17:9, poolajaks 37:19 ja enne viimast kümmet minutit 55:32.

Vahetusmängijate pingilt alustanud Teder pääses väljakule 24 minutiks, kuid selle ajaga punktiarvet avada ei suutnud, eksides ühel kahesel ja neljal kaugviskel. Eestlanna arvele jäi 4 lauapalli, 6 resultatiivset söötu, 2 vaheltlõiget, üks blokeeritud pealevise, 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

NJCAA tugevuselt teiseks naiskonnaks peetav South Plains on võitnud kõik seitse senist kohtumist.