Kotsar ja South Carolina alistasid NBA tulevikulootuse juhitud Georgia

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: AFP/Scanpix

Maik-Kalev Kotsari kodumeeskond South Carolina Gamecocks teenis USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis kindla võidu, kui võõrsil alistati 75:59 Georgia Bulldogs.

South Carolina pani jõudude vahekorra paika kohe alguses. Esimese 14 minutiga lubati võõrustajatel visata vaid viis punkti enda 27 vastu ja poolajaks oldi ees 38:20. Kõige rohkem juhtis South Carolina 24 punktiga.

Algviisikus alustanud Kotsar viibis väljakul 29 minutit, mille jooksul viskas 11 punkti (kahesed 5/12, vabavisked 1/2), võttis 5 lauapalli, andis 3 resultatiivset söötu, tegi ühe vaheltlõike ja blokeeris 2 vastaste pealeviset. Lisaks patustas eestlane ühe pallikaotusega ja tegi ühe isikliku vea. South Carolina ridades neljandat ja viimast aastat mängiv Kotsar on nüüd visanud kahekohalise arvu punkte viies järjestikuses kohtumises.

Üleplatsimeheks kerkis Kotsari meeskonnakaaslane A.J. Lawson, kes viskas 20 punkti. Georgia parim oli 16 punkti visanud Anthony Edwards, keda peetakse juunis toimuva NBA draft’i esimeseks valikuks. Edwards on sel hooajal visanud keskmiselt 19,5 punkti mängus, olles sellega NCAA esimese divisjoni resultatiivseim uustulnuk.

Kokku on tänavu võidetud 15 ja kaotatud üheksa kohtumist. NCAA kagukonverentsis (SEC) jagab South Carolina seitsme võidu ja nelja kaotusega neljandat-viiendat kohta. Georgia on sel hooajal kogunud 12 võitu ja 12 kaotust. Konverentsisisene saldo on neil kaks võitu ja üheksa kaotust, millega asutakse eelviimasel ehk 13. kohal.

NAIA teises divisjonis võõrustas Ron Arnar Pehka kodumeeskond Trinity International Trojans Saint Xavier Cougarsit, kellele jäädi alla 75:97 (34:58).

Algviisikus alustanud Pehka mängis 15 minutit ja viskas oma meeskonna paremuselt teise korvikütina 13 punkti (kahesed 4/6, kolmesed 1/3, vabavisked 2/2). Lisaks jäi tema arvele 3 resultatiivset söötu, üks pallikaotus ja üks isiklik viga.

Pehka ülikoolil on nüüd kirjas viis võitu ja 19 kaotust, oma konverentsis paiknetakse nelja võidu ja 15 kaotusega viimasel kohal.

Indrek Suneliku kodumeeskond Northwest Florida State Raiders sai NJCAA kõrgeimas divisjonis juba kümnenda kaotuse järjest, kui Chipola Indiansile jäädi võõrsil alla 58:61 (40:33).

Vahetusmängijate pingilt sekkunud Sunelik sai platsile 23 minutiks, mille jooksul kogus ühe punkti (kolmesed 0/4, vabavisked 1/2), 4 lauapalli, 2 resultatiivset söötu ja 2 isiklikku viga.

Northwest Florida State jätkab hooaega 12 võidu ja 14 kaotusega, Panhandle’i konverentsis asutakse 10 kaotusega viimasel kohal.