fbpx
Close

Kreekas klubi vahetav Rait-Riivo Laane: senine peatreener kutsus mind kaasa

-Rait-Riivo Laane | Foto: Siim Semiskar

-Rait-Riivo Laane | Foto: Siim Semiskar

Selgus Eesti korvpallikoondislane Rait-Riivo Laane uue hooaja mängupaik, kui 25-aastane mängujuht vahetab küll klubi, kuid jätkab endiselt Kreeka tugevuselt teises liigas ehk A2 liigas.

Laane uueks tiimiks saab värskelt madalamalt tasemelt esiliigasse kerkinud Ippokratis, kus eestlane oli üheks esimeseks valikuks: “Eks hea meel on, et tuleviku osas on selgus olemas. Klubil on sama treener, kes mul Ethnikoses eelmisel hooajal viimane treener oli. Tema mind sinna kaasa kutsus.”

“See oli ka peamiseks põhjuseks, miks pakkumise vastu võtsin. Meeldib ka see, et klubil on kõrged eesmärgid algavaks hooajaks. Kuna treener jääb samaks, siis ma tean, mida mult oodatakse ja selles mõttes on minu jaoks olukord lihtsam. Ma olingi peatreeneril üks esimese valikuid meeskonda. Minu teada on neil rosteris hetkel veel vaid üks mees,” selgitas Laane Korvpall24.ee portaalile.

Mängumees enda sõnust klubist hetkel suurt midagi ei tea, kuid märku on antud suurtest eesmärkidest ning aastaga tahetakse kätte võidelda ka meistriliiga koht.

“Pean ütlema, et Rait-Riivo Laane on Kreekas eestlaste aktsiaid kõvasti tõstnud ja huvi tema vastu oli mitmest meeskonnast, mis puudutab A2 taseme meeskondi,” kiitis Kokkuta Magamenti korvpalliagent Marten Lombiots oma hoolealust, keda tema sõnul võetakse Kreekas vastu juba kui oma meest.

Laane agent lisas: “Suve alguses küsiti ka kõrgliigameeskondadest tema kohta, aga konkreetse lepingupakkumisega keegi tulnud. Kos’i saare meeskonnal on ambitsiooni tõusta tuleval hooajal Kreeka kõrgliigasse ning see oli üks põhjus, miks Laane otsustas sinna minna.”

Ippokratise klubi asub Egeuse meres asuval Kosi saarel ning meeskonna kohta internetis väga palju informatsiooni leida ei ole.

Viimased kaks hooaega Laane kodumeeskonnaks olnud Pireuse Ethnikos eestlasele pakkumist ei teinud, kuna klubi on finantsraskustes.

“Ethnikoses on majanduslikult keerulised ajad ning pole kindel, kas A2 liigas üldse jätkatakse. Võib-olla kolivad paar liigat madalamale mängima. Meie eelmise aasta meeskond läks põhimõtteliselt laiali ja nende poolt minu vastu huvi polnud,” sõnas tagamees.

Laane sõnul oli tal pakkumisi laual teisigi: “Mul sel suvel valikuvariante oli, peamiselt Kreekast, aga oli ka mujalt.”

“Kreekas mind praegu hinnatakse rohkem ning kindlasti on seal meistriliigasse välja jõuda. On see siis aasta või kahe pärast, aga lõpuks ma loodan Kreeka kõrgliigas mängida,” kinnitas mängumees oma eesmärkide kohta.

Hetkel pole veel selge, millal uus koduklubi Laanet kohale ootab, kuid augusti lõpus hakkavad tavaliselt Kreeka esiliigaklubid ettevalmistusega pihta.

scroll to top