fbpx
Close

Kriitika suhtes paksu naha kasvatanud Rain Veideman: mängunälg on mega suur!

-Rain Veideman | Foto: Siim Semiskar

-Rain Veideman | Foto: Siim Semiskar

Eelseisvateks kontrollkohtumisteks Belgiaga ja MM-valikmängudeks Saksamaa ning Serbiaga Eesti koondisele appi tulnud Rain Veideman on tahtmist täis, et teha favoriidistaatustes olevate vastaste elu võimalikult raskeks. Tagamängija on klubikarjääris tagasi Eestis ja alustamas uut hooaega Rapla Avis Utilitase ridades, aga ambitsioonid on endiselt suuremad.

Möödunud hooajal kuulus Veideman Itaalia tugevuselt teises liigas pallinud Udine hingekirja, kuid välismängijate piirangu tõttu muutus olukord keeruliseks. 27 liigamänguga jäid tema keskmisteks näitajateks 30,7 minutit, 12,8 punkti, 3,7 lauapalli ja 3,2 korvisöötu.

26-aastane mängumees nõustub asjaoluga, et praegu on koondises üks kogenumaid ja valmis ka liidrirolli kandma.”Ega mängujoonis pole nagu ühe mehe teema. Eks me ikka üritame võistkonnana hakkama saada ja peamegi saama, muud varianti pole. Vastased on ka sellised, et ühe-kahe mehega ei jookse kedagi üle,” sõnas Veideman Korvpall24.ee portaalile.

Isiklikus plaanis andis Veideman suvele hea hinnangu usub, et on koondisemängudeks valmis. Kristjan Kitsingu ja Siim-Sander Vene eemalejäämisest koondise juurest ei lase ta end häirida. “Ütleme nii, et suvi läbi sai treenitud ja suhteliselt vara Raplasse mindud ning seal palliga harjutatud. Siia koondise juurde tagasi tulles oli pallitunnetus päris okei. Jalad on kõikidel päris valusad. Kohe näha, et noorem sats ja treeningud on intensiivsemad. Taktikaliselt on kõik sama, lihtsalt on teised mängumehed. Tuleb harjuda ja kohaneda, muud võimalust pole.”

“Igaüks aga teab, milline tema olukord on. Meie, kui mängijad, teeme siin oma asja ja proovime endast alati maksimumi anda. Läheme nendele mängudele võitlema! Me ei tulnud siia selleks kokku, et teha ükskõikselt neli mängu ära ja pärast minnakse klubide juurde laiali.”

Rapla korvpallimeeskonnaga liitumine tundus Veidemani jaoks õige samm tulevikku silmas pidades. Suurt vahet ta selles ei näe, et kui varem tuli koondise juurde välismaalt, siis nüüd Eesti klubi juurest: “Ühest kohast tuled autoga, teisest lennukiga!” Kuidas aga algavale hooajale otsa vaadata Rapla särgis? “Ei oskagi öelda hetkel. Viimati, kui sealt ära tulin, oli meil viis meest. Isegi [Dominique] Hawkinsit polnud kohal. Eks kõigepealt on mängijad vaja kokku saada. Samas oli kõik professionaalne ja töö käib: hommikused jõusaalitreeningud, jooksud, kehaline ettevalmistus ning õhtused saalitrennid on kõik kavas. Ühtegi halba sõna pole öelda,” arutles Veideman.

Vaatamata Eestisse tagasitulekule on tema eesmärk karjääri ühel hetkel taas mõnes välismaa klubis jätkata. Mehe enda sõnul peab paika ütlus, et mõnikord sammu edasi tegemiseks on vaja astuda ka samm tagasi. “Nagu varasemalt olen öelnud, siis diivani peal ei viitsi aega surnuks lüüa. Otsustasin sellise lükke teha [Raplaga liitudes]. Eelmise hooaja lõpp läks veidi aia taha ja koondise esimene tsükkel polnud ka kõige meeldejäävam. Mine tea, võib-olla tuleb kasuks praegune käik. Ise tunnen, et see on õige otsus. Mängunälg on mega suur! Mingeid kohustusi ma enda puhul ei näe, vaid naudin seda, mida teen.”

Meedias levivad jutud kahekordsele Eesti meistrile kuigivõrd korda ei lähe. “Igaühel on oma arvamus. Neil, kes kehvasti arvavad, on endal kuskil midagi halvasti läinud ja ei saa ise oma asjadega hakkama. Eks paks nahk on mul ajaga kasvanud. Algusest peale pole ma aga väljastpoolt tulevatele kommentaaridele üldse tähelepanu pööranud. Itaalias olles midagi seal ka kirjutati ja räägiti, aga seal oli lihtne – ma ei saanud ju midagi aru. Mind puudutavatest teemadest on mul küllaltki ükskõik – tuleb artikkel, mis seal ikka, elu läheb edasi. Ega ma teiste inimeste käe järgi ela.”

scroll to top