Kristian Kullamäe kerkis põhiturniiri viimases mängus Puideti ja Real Valladolidi vastu üleplatsimeheks

-Kristian Kullamäe | Foto: CB Imprenta Bahía San Agustín Twitter

Hispaania esiliiga põhiturniiri viimases voorus olid täna vastamisi eestlaste koduklubid. Kristian Kullamäe ja Palma sõitsid külla Jaan Puideti ning Martin Paasoja leivaisale Real Valladolidile, kus pidid tunnistama koduvõistkonna 86:73 (17:14, 21:19, 20:17, 27:23) kindlat paremust.

29-aastane Puidet kuulus algviisikusse ning panustas 22 minutiga koduklubi võitu 7 punktiga (kahesed 1/1, komesed 1/8, vabavisked 2/2), hankis ühe lauapalli, tegi vaheltlõike ja isikliku vea. Real Valladolidi kasuks viskasid kahekohalise punktisumma kolm meest. Parimana tõi Reed Timmer 18 silma ning teda toetasid Jose Martin Monzon 16 ja Johan Van Zegeren 12 punktiga.

194 cm pikkuse Kullamäe arvele jäi 25 minutiga kohtumise parimana 20 punkti (kahesed 8/11, kolmesed 0/4, vabavisekd 4/4), üks lauapalli, resultatiivne sööt, kolm vaheltlõiget, kaks pallikaotust ja viis isiklikku. Eestlasele olid abiks Ronnie Harrell Jr 17 ja Milan Suskavcevic 13 silmaga.

Põhiturniiril 14 mängus platsil käinud Puidet viskas keskmiselt 22,5 minutiga 6,7 punkti, võttis 2,5 laupalli ja andis ühe resultatiivse söödu. Hooaja esimeses pooles head mängu näidanud, kuid pärast kuuendat kohtumist vigastada saanud Paasoja arvele jäi keskmiselt 20 minutiga 4,5 silma, 2,2 lauapalli, üks tulemuslik sööt ja 1,2 vaheltlõiget.

Peagi 22. sünnipäeva tähistav Kullamäe viskas oma teisel hooajal Hispaania esiliigas keskmiselt 30,5 minutiga 16,2 punkti, võttis 3,5 lauapalli, andis 2,3 resultatiivset söötu ja tegi 1,6 vaheltlõiget.

Jaan Puideti ja Martin Paasoja koduklubi Real Valladolid (7-11) lõpetas Hispaania esiliiga põhiturniiri kaheksandal positsioonil, mis kohta play-offis ei taganud. Kristian Kullamäe ja Palma (8-10) platseerusid koha võrra ettepoole ehk seitsmendaks ning sammuvad edasi veerandfinaali, kus minnakse vastamisi põhiturniiri teisena lõpetanud Breoganiga (13-5).