fbpx
Close

Kristian Kullamäe usub isa võimalustesse teises liigas: ütleme ausalt, et tal on endiselt päris hea viskekäsi

-Kristian Kullamäe | Foto: Siim Semiskar

-Kristian Kullamäe | Foto: Siim Semiskar

Kui Eesti endiste aegade korvpallilegend Gert Kullamäe tegi hiljuti otsuse liituda Andres Sõbra juhendatava Kadrina Karude teise liiga võistkonnaga, siis tema poeg Kristian on taas korvpallikoondise juures Eesti lippu kõrgel hoidmas. Korvpall24.ee portaal kasutas võimalust ja uuris, mida poeg arvas isa otsusest tõmmata taas ketsid jalga ja võistlusvorm selga.

“Minu jaoks oli see suhteliselt ootamatu ja sain ka uudisest meedia vahendusel teada. Ilmselt ta tahab ennast liigutada ja võib-olla soovis ka mingit võistlusväljundit. Arvan, et teine liiga ei ole nii üle mõistuse tasemega, et ta täiesti alla kellelegi jääks. See on talle kindlasti huvitav kogemus,” kommenteeris Kristian.

Isa ja poeg Kullamäed pole Kristiani meenutusel ka poolametlikes mängudes ühel korvpalliväljakul mängijatena koos viibinud ning praegu Eesti koondises mängujuhi positsiooni täitev 19-aastane Kristian ütles Korvpall24.ee portaalile muiates, et loodab, et ei pea hakkama nüüd isaga 1-1 mängima.

“Ma mäletan teda sellest ajast, kui ta hakkas karjääri lõpetama. Kui tal olid tippajad, siis ma olin liiga väike, et meenutada. Nendest välismaa-aastatest ma ei tea midagi, aga Tartust ma mäletan küll, kui ta juba oli veterani moodi,” sõnas Kristian Kullamäe ja lisas isa iseloomustuseks: “ta oli puhas viskaja ja sel ajal võistkonnas eeskujuks teistele.”

“Ma ei tea, milline tema mängustiil noorena oli, aga ma olen aru saanud, et ta mängis alguses ka mängujuhi positsioonil ning pärast põlvevigastust muutis oma stiili kardinaalselt ja hakkas viskamisele keskenduma. Ma ise loodan, et olen veidi tehnilisem, kiirem ja plahvatuslikum kui tema minu vanuselt ja kokkuvõttes oleme üsna erinevad mängijad,” analüüsis Kristian kahe Kullamäe stiile.

Kristiani sõnul on üksteise vastu viskevõistlusi tehtud ja seal lööb snaipri klass ka aastaid pärast tippkarjääri lõpetamist välja: “Ütleme ausalt, et tal on endiselt päris hea käsi, see ära ei kao. Kui ta saab soojaks, siis saab aru, et tegemist on väga hea viskajaga. See tunnetus ei kao kuhugi ja see aitab teda praegu ka seal teises liigas.”

Kristian Kullamäe enda viskekindlus Saksamaal on kulgenud hooaja jooksul üles-alla. “Eks mul on sellega mõningaid muresid, aga fakt on see, et meeste mängus on raskem viskele saada kui noorte mängus. Viskeprotsent võiks alati parem olla, aga sellega pole ka midagi kardinaalselt valesti või katastroofilist. Saan ajaga jalad ja ülakeha tugevamaks, siis usun, et kõik saab korda ja läheb nii nagu loodetakse.”

Esitasime Kristianile lõpetuseks ka ühe provokatiivse küsimuse, mida ta soovitaks oma isal teha, kui Kadrina Karud võidab teise liiga ja saab järgmisel aastal õiguse mängida esiliigas. Noorem Kullamäe vastas naerdes: “Seda peab temalt küsima, mida ta esiliigast mõtleb. Eks ole näha, kuidas tal minema hakkab ja kas ta tahab mängimisega jätkata pärast seda hooaega. Aga tal saab olema suvel kõvasti mõtteainet, mida uuel hooajal 9 kuud teha.”

scroll to top