Kristjan Kitsing kuulus resultatiivseimate sekka, aga Rytasel ei õnnestunud suurt rivaali maha murda

-Kristjan Kitsing | Foto: Siim Semiskar

Leedu korvpalli kõrgliigas toimus pühapäeval tõeline põnevusmäng, kui vastamisi läksid valitsev meister Kaunase Žalgiris ja Kristjan Kitsingu koduklubi Vilniuse Rytas. Kodumeeskond Rytas tegi hea esimese veerandaja ja poolajaks jäi eduseis püsima. Kolmas veerandaeg kuulus aga täielikult Žalgirisele ning vahe oli lõpuks piisavalt suur, et kätte saada 84:72 (16:24, 18:18, 28:10, 22:20) võit.

Viskeid tabasid mõlemad võistkonnad 50-protsendiliselt, lauavõitluses jäi peale Rytas 30:23 (ründelaud 10:5). Korvisööte andis rohkem Žalgiris 22:12 ning vaheltlõikeid tegi rohkem Rytas 9:7. Pallikaotuseid kogunes Rytasel 22, Žalgirisel 16.

Kristjan Kitsing teenis 22,7 minutit mänguaega, mille jooksul viskas 10 punkti (vabavisked 2/2, kahesed 1/2, kolmesed 2/4). Lisaks võttis ta 2 lauapalli, tegi ühe vaheltlõike, 2 pallikaotust ning 5 isiklikku viga täis.

Demetrius Jackson oli Rytase resultatiivseim 18 punktiga. Mindaugas Girdziunas lisas 15 ning Christopher McCullough 8 punkti ja 5 lauapalli. Meeskonna kapten Arnas Butkevicius toetas omasid 6 punkti ja 4 lauapalliga.

Žalgirise parimaks osutus Marius Grigonis 13 punktiga. Võrdselt 12 silma tõid Lukas Lekavicius ja Augustin Rubit. Joffrey Lauvergne sai kirja 11 punkti ja 6 lauapalli.

Rytasele oli antud juhul tegemist hooaja esimese kaotusega koduses liigas. Turniiritabelis on kirjas kuus võitu ja üks kaotus, millega säilitati esikoht. Žalgirisel on samuti üks kaotus all, aga ka mäng vähem peetud. Tabelis asutakse kolmandal kohal.

Rytas on Leedu meistriliigas taas võistlustules 31. oktoobril, mil võõral väljakul kohtutakse Kedainiai Nevežis Optibet meeskonnaga. 27. oktoobril alustatakse aga FIBA Meistrite liigas alagrupiturniiri mängudega, kui esmalt võõrustatakse Kreeka kõrgliigaklubi Peristerit.