fbpx
Close

Kristjan Kitsing loodab juba täna Rytases debüüdi teha: vast saab Panathinaikose vastu kätt proovida

-Kristjan Kitsing | Foto: Siim Semiskar

-Kristjan Kitsing | Foto: Siim Semiskar

Eesti tänavuse korvpallisuve üks huvitavamaid üleminekuid sai lõpuks teoks alles nüüd septembri keskel, kui pühapäeval teatas Leedu suurklubi Vilniuse BC Rytas, et algavaks hooajaks palgati Eesti koondise kolmesesnaiper Kristjan Kitsing.

29-aastane ja 206 cm pikkune Kitsing kinnitas Korvpall24.ee portaalile, et Rytas oli temast huvitatud juba suvel, kuid siis jäi tehing katki. “Augustis sain agendi kaudu infot, et Rytas on (minust) huvitatud. Pakkumiseni aga ei jõutud. (Donaldas) Kairys soovis mind Rytases näha juba siis, aga siiski takerdus juhtkonna taha see otsus.”

Nagu Kitsingu jutust aru võib saada, siis Leedu tippklubi peatreeneriks on tunamullu BC Kalev/Cramot juhendanud Donaldas Kairys, kelle käe all Kitsingu mäng sujus suurepäraselt. Lausa nii hästi, et VTB Ühisliigas toona keskmiselt 17,1 minutit väljakul viibinud ja 8,9 punkti visanud suur äär tabas kolmeseid 50,5-protsendiliselt, olles sellega Nando De Colo ja Daniel Hacketti ees VTB liiga parim.

Tollel hooajal tehtud töö vilju saab eestlane nautida ka nüüd, kuna Kairyse käekiri on selge. “Kindlasti on kergem kohaneda. Kairyse mäng on sisuliselt sama, (kui oli Kalev/Cramos). Isegi paljud liikumised on samad. Nii et tuleb lihtsalt meelde tuletada ja vast tuleb tunne kiirelt tagasi,” lootis Kitsing.

Kuigi augustis tehingust asja ei saanud, siis ei jätnud Kairys Vilniuses jonni ja surus pärast eesliinis tekkinud probleeme eestlase kandidatuuri lõpuks klubijuhtide juures siiski läbi. “Kui nüüd uuesti see teema üles tuli, siis käis kogu asi umbes nädalaga. Päevase mõtlemisaja võtsin, aga otsus oli tegelikult juba kohe tehtud.”

Aastase lepingu allkirjastanud Kitsing on saanud oma uue tiimiga juba ka trenni teha ning esmamulje on mehe sõnul väga positiivne. Meeskonda hindab ta sõbralikuks ja kokkuhoidvaks ning taset mängumeestel tema hinnangul jagub. Näiteks kolm Rytase ameeriklast Andrew Goudelock, Demetrius Jackson ja Chris McCullough on kõik läbi käinud ka unistusteliigast NBA.

Teisipäeval peab BC Rytas kodusaalis kontrollmängu kreeklaste Ateena Panathinaikosega ning Kitsingu sõnul tasub eestlastel mängul silma peal hoida. “Peaksin saama vormi selga ajada. Vast saab Panathinaikose vastu kätt proovida,” lootis Kitsing.

scroll to top