fbpx
Close

Kuidas reageerisid Arizona fännid Henri Veesaare uudisele ning millist rolli eestlasele ennustatakse?

-Henri Veesaar | Foto: Siim Semiskar

Selle nädala lõpus levis Eurohopes’i portaali kaudu kulutulena Eesti korvpalliringkondades juba pikalt teada olnud uudis, et seni Madridi Reali noorteakadeemias õppinud ja mänginud Henri Veesaar liitub Kerr Kriisa ülikooliga Arizona ning hakkab mängima USA kolledžiliigas NCAA.

Esimesed vihjed, et Veesaar piilub USA üliõpilasliiga poole, imbusid välja juba üsna ammu ning Korvpall24 portaalile kinnitas Veesaar eelmise suve lõpus antud intervjuus ka ise, et on käinud USA-s juba visiitidel. Tol hetkel oma rahvuskoondise debüüdiks valmistunud Veesaar sõnas: “Profikorvpalluriks tahan kindlasti saada, selles pole küsimustki. Aga milline saab see teekond sinna olema, kas läbi ülikooli või minna kohe elukutseliseks, seda pole täpselt otsustanud. Eelistan ülikooli.”

Nüüd siis on põhimõtteliselt selge, et 18-aastane ja 211 cm pikkune Veesaar peaks liituma väga maineka Arizona ülikooliga, kus jätkab oma kolmandal hooajal ka Kerr Kriisa. Ametlikult pole Arizona kolledž eestlase liitumist veel kinnitanud, aga sealne spordimeedia kirjutab sellest juba üsna kindlas kõneviisis.

scroll to top