fbpx
Close

EESTI KORVPALLI TULEVIK | Poiste U13: vanuseklass, mille koondis tagamängijate osas kindlasti jänni ei tohiks jääda

-Hetk poiste U13 finaalist Tartu Ülikool/PK Oliver - TalTech BS/Altius | Foto: Siim Semiskar

Kui Eesti noorteliigades on süsteem, kus meistritiitlid mängitakse välja kahe aastakäigu kaupa (U12 ehk mini-klass, U14, U16 ja U18), siis poiste konkurentsis on ka üks erand: U13 vanuserühm ehk 2009. aastal sündinud poisid. Kõige tormilisema arenguperioodi keskel olevate poiste hooaeg lõppes mai teises pooles toimunud finaalpäevaga, kus Korvpall24 portaal suhtles kõigi nelja hulka jõudnud võistkonna peatreeneriga.

Uurisimegi just põhjuseid, miks U13 vanuserühmas ainsana n-ö ka vaheaastal meistritiitel välja jagatakse ning pärisime treeneritelt aru, mis tasemel see vanuseklass üle-eestiliselt on. Nelja edukaima võistkonna peatreenerite jutu kokkuvõtteks võib öelda, et kuigi laiapindselt pole ehk tegemist kõige tugevama aastakäiguga, siis kasutades ühe treeneri sõnu, siis mõned huvitavamad kujud on ikka väga huvitavad.

“Selles vanuses poisid kasvavad ilmselt isegi kõige rohkem. Mängisime umbes selle sama satsiga U14 I divisjoni, mis oli meie jaoks suurepärane kogemus ja hea, et seda kogeda saime. Aga kui võrdlemegi U14 poisse U13 poistega, siis meid rammiti põhimõtteliselt katki ja joosti üle. Meil polnud midagi teha. Selle pealt võib öelda, et see U13 vahevanus on igati õigustatud,” oli hooaja kuldmedalitega lõpetanud Tartu Ülikool/PK Oliveri peatreener Rene Sepp veendunud.

scroll to top