fbpx
Close

Kunagine Eesti koondislane hiilgab treeneritöö kõrvalt Austraalia madalamas liigas

-Erik Dorbek | Foto: BC Kalev/Cramo

-Erik Dorbek | Foto: BC Kalev/Cramo

Eesti meistriliigas viimati 2009/10 hooajal BC Kalev/Cramo korvpallimeeskonnas mänginud Erik Dorbek pole senini tosse varna riputanud ning on jätkanud treeneritöö kõrvalt edukalt amatöörina mängimist Austraalia madalamas liigas.

Austraalia State League’is on meeskonnad jagatud piirkondade kaupa ning Dorbeku kodumeeskond Northern Suburbs Bears hoiab hetkel Warath nimelises divisjonis 11 võidu ja 4 kaotusega kolmandat positsiooni.

Northern Suburbs Bearsi koosseisus on austraallaste ja 36-aastase ning 196 cm pikkuse eestlase kõrval tsentri positsioonil mängimas ka üks kreeklane, 24-aastane ja 208 cm pikkune Lampros Tsontzos.

Kui Dorbeku koduklubi alustas hooaega kahe kaotusega, siis järgmisest 13-st kohtumisest on võidetud koguni 11.

Väga suur roll meeskonna edus on just endisel Eesti koondislasel, kui 12 mänguga on ta kogunud keskmiselt 26,8 minutit, 22,4 punkti, 6,9 lauapalli, 2,5 korvisöötu ja 1,4 vaheltlõiget. Visketabavus on Dorbekul olnud kahestel 52,8%, kolmestel 40% ja vabavisetel 68,8%.

Veebileht basketball.australiabasket.com infol on Northern Suburbs Bearsi meeskonnal põhiturniiri lõpuni veel viis kohtumist.

scroll to top