fbpx
Close

Kuupäev paigas! USA ülikoolikorvpalli juhid leppisid kokku, millal hooajaga alustatakse

-Matthias Tass | Foto: AFP/Scanpix

-Matthias Tass | Foto: AFP/Scanpix

Kolmapäeval tehti USA-s oluline otsus, mis puudutab enam kui kümmet Eesti noorkorvpallurit. Nimelt pandi ametlikult paika, et USA üliõpilaskorvpalli kõrgeima divisjoni turniir algab 25. novembrist.

Koroonaviiruse tõttu oli mängude alustamine veel selle aastanumbri sees suures ohus, kuid NCAA I divisjoni nõukogu otsustas, et hooaega alustatakse tavapärasest mõned nädalad hiljem ning kasutusele võetakse veel mitmeid abimeetmeid koroonaviirusega toime tulemiseks.

Enne 25. novembrit on keelatud kontrollmängude ja -turniiride pidamine ning hooaeg peetakse tavapärasest veidi lühemas formaadis, kui ülikoolidel lubatakse mängida 24-25 kohtumist pluss üks mitme võistkonna osavõtul peetav turniir.

“Tänupühade nädalal, täpsemalt 25. novembriks on 76% kõikidest I divisjoni koolidest kas oma sügissemestri täielikult lõpetanud või vähemalt ei toimu enam õppetöö auditooriumites,” selgitas just selle kuupäeva valimise tagamaid NCAA korvpalli asepresident Dan Gavitt.

Kuna suur osa üliõpilastest on kogu detsembrikuu ja osa jaanuarist koolidest ära, siis otsustati just sellel ajal turniiriga alustada.

Täiemahulised treeningud võivad alata 14. oktoobril ning NCAA lubab enne hooaja algust 42 päeva jooksul korraldada 30 treeningut. Paika pandi ka periood, kus tiimidel lubatakse 21. septembrist kuni 13. oktoobril kestval sisseelamisperioodil korraldada nädalas kuni 12 tundi jõu-, üldise kehalise võimekuse ja osavustreeninguid.

25. november on kuupäevana siiski ainult juhiseks, sest konverentsid ja ülikoolid võivad teha endale vajalikke muudatusi, kui üldises plaanis jäädakse I divisjoni poolt paika pandud raamidesse. NCAA finaalturniir on praegusel hetkel plaanis pidada tavapäraselt märtsis ja aprillis 68 meeskonna osavõtul.

Uuel hooajal alustab praeguse seisuga NCAA I divisjonis mängimist 9 Eesti noormeest ja 3 neidu. Kõikide välismaal mängivate eestlastega saab kursis olla Korvpall24.ee interaktiivse kaardi abil SIIN.

scroll to top