fbpx
Close

Legendaarne Luis Scola läheb karjääri lõpetama Kanguri, Taltsi ja Vene jälgedes

Avatar
-Luis Scola | Foto: Simone Lucarelli/IPA/SIPA/Scanpix

Argentina korvpalliikoon Luis Scola teatas kodumaisele väljaandele El Clarin antud intervjuus, et jätkab uuel hooajal karjääri eestlastele hästi tuttavas Itaalia korvpalliklubis Varese. 40-aastase veterani eesmärk on kaasa lüüa veel ühtedel olümpiamängudel, mis koroonaviiruse tõttu tänavuselt suvelt aasta võrra edasi lükati.

Eelmisel hooajal Itaalia tippklubi Milano särki kandnud veteran teatas ühel hetkel, et Milanos ta enam ei jätka ning see avas ukse spekulatsioonidele, et mees on siiski otsustanud karjäärile joone alla tõmmata. Scola selgitas intervjuus, et põhjuseks oli üksnes see, et Euroliigas palliva Milanoga läks graafik tema jaoks liiga tihedaks – nädala sees euromängud ja nädalavahetus Itaalia liiga. Kuna suurem eesmärk on ikkagi olümpial osalemine, siis 40-aastasena peab pika hooaja vältel oma keha hoidma.

Kui Scola teatas, et ta ikkagi jätkab veel karjääri, siis sadas argentiinlasele pakkumisi uksest ja aknast. Mees võttis pere kaasa ja sõitis Milanost põhja poole Como järve äärde puhkama, kus plaanis oma otsuse ära teha. Seejuures on Varese lepingus sees klausel võimalusega seda veel aasta võrra pikendada. See tähendaks, et Scola ei lõpetaks karjääri 41-aastasena Tokyo olümpial, vaid 42-aastasena Vareses.

Kui Scola olümpiaunistus teoks saab, siis on see argentiinlasele viies järjestikune OM. Auhinnakappi on seni lisandunud 2004. aasta Ateena kuldmedal ja 2008. aasta Pekingi pronks.

Varese meeskond on Eesti korvpallisõpradele kindlasti väga hästi tuttav klubi, kui seal on meie koondislastest pallinud Kristjan Kangur, Janar Talts ja Siim-Sander Vene, kes esindas tiimi värve ka lõppenud hooajal.

scroll to top
Inline
Inline