fbpx
Close

Siim-Sander Vene on Vareses aitamas ellu viia legendaarse Luis Scola suurt plaani

-Luis Scola | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Kuigi Siim-Sander Vene ja Varese korvpallimeeskond pidid sel nädalavahetusel tunnistama Euroliiga klubi Milano paremust 95:77, on hooaja esimeses faasis tabeli lõpus piinelnud Varese suutnud enda suuna ümber pöörata ning viimasest kümnest liigamängust on võidetud seitse. Neist kolmest allajäämisest kaks on seejuures tulnud kahe tippklubi Milano ja Bologna Virtuse vastu.

Varese selle hooaja tegemiste üheks arhitektiks on legendaarne Argentina koondise tsenter Luis Scola, kes tegutseb klubi tegevjuhina. Mängijana oma profikarjääri 1990-ndate lõpus toona Tau Ceramica sponsornime kandnud Baskonia tiimis alustanud 41-aastane Scola lõpetas oma korvpallurikarjääri pärast edukaid aastaid NBA-s just Itaalias, kui tegi viimased hooajad kaasa Milano Olimpia ja Varese särgis. Pärast tossude varna riputamist pakkus Varese mehele ametikohta klubi eesotsas.

“See polnud tegelikult amet, mida ma esialgu otsisin, kuigi olin väga avatud ideele jätkata karjääri just spordimaailmas,” rääkis Scola just Milano ja Varese omavahelise mängu eel väljaandele La Gazzetta dello Sport. “Pärast Tokyo olümpiamänge, mis oli minu korvpallurikarjääri viimaseks vaatuseks, mõtlesin pingsalt, milline minu roll klubis saab olema. Alustasin tegelikult ülesannetega noortesüsteemis ja turunduses, aga erinevad muudatused kiirendasid minu liikumist ka sportliku poole peale.”

scroll to top