fbpx
Close

Liidrivastutust tundev Maaja Bratka: välismängijaid kasutatakse täie raha eest

-Maaja Bratka | Foto: Siim Semiskar

-Maaja Bratka | Foto: Siim Semiskar

Prantsusmaa naiste teises liigas mängiv Eesti korvpallikoondislane Maaja Bratka on kerkinud Montbrisoni naiskonna punktiliidriks ning peab toime tulema väga kõrgete mänguminutitega. Keskmiselt 34,3 minutit mänginud eestlanna on kaheksas kohtumises kogunud keskmiselt 19,4 silma.

Bratka sõnul tunnetab ta enda õlgadel ka vastutust: “Natuke tunnetan ikka, et võistkond loodab minu peale. See on väga vastutusrikas, aga samas tekitab ka kindlustunnet, et treener ja võistkond usaldavad mind. Ma arvan, et üldiselt võin enam-vähem seniste mängudega rahule jääda, kuid palju on veel õppida ja arendada.”

Montbrisioni mängude statistikalehti uurides torkab silma, et põhimängijad peavad vastu pidama väga suurele koormusele ning erandlik pole ka see, et mõni neiu peab mängima kõik 40 minutit.

“See on tingitud ilmselt sellest, keda treener parasjagu usaldab tol hetkel ning välismängijad teenivad meil kindlasti kõrged minutid,” selgitas Bratka portaalile Korvpall24.ee. “Selleks ongi välismängijad siia toodud, et neid kasutada ja eks nad kasutavad meid kogu raha eest. Kahjuks usaldab treener mingil põhjusel vaid 6-7 mängijat.”

Bratka hinnangul selline stiil jätkusuutlik olla ei saa: “Meil on võistkonnas häid mängijaid, kes suudaks samuti korraliku panuse mängu anda. Kuna hooaeg on pikk ning koormus suur, kipub põhimängijatel hooaja lõpuks väsimus tekkima ja oht tähtsates mängudes läbi põleda on suurem. Tol hetkel pole aga treeneril vajadusel asendajat võtta, kuna vahetusmängijatel pole mängukindlust tekkinud.”

“Naiskonna eesmärk hooaja alguses oli mängida play-offis ja nüüd tahame võimalikult kõrgel positsioonil lõpetada ning võimalikult hästi mängida,” võttis Bratka tiimi eesmärgid ühte lausesse kokku.

scroll to top