Maide tegi ülisuures võidumängus kauaoodatud debüüdi, Konontšuk ja Jaakson said valusa kaotuse

-Marten Maide | Foto: Jessie Adell Rogers/Liberty University

Eile õhtul ja täna varahommikul olid taas võistlustules mitmed ookeani taga üliõpilaskorvpalli mängivad eestlased.

Marten Maide tegi lõpuks oma kauaoodatud debüüdi Liberty ülikooli särgis, kui kodusaalis alistati üliõpilasliigas NAIA mängiv Columbia International lausa 73:26. Nii vähe punkte pole Liberty meeskond endale ühes mängus varem visata lasknud.

Pingilt sekkunud ning seitse minutit mänginud Maide viskas kolm punkti (kahesed 1/2, vabavisked 1/2), võttis sama palju lauapalle ja tegi ühe vaheltlõike. USA-s keskkooli lõpetanud Maide liitus NCAA kõrgeimas divisjonis mängiva Liberty ülikooliga juba eelmisel aastal, kuid mullu põlvevigastusest taastunud eestlane üheski kohtumises kaasa ei teinud.

Liberty on sel hooajal võitnud viis ning kaotanud kolm mängu.

Maide ülikoolikarjääri esimene korv:

Suure võidu sai kirja ka NCAA kõrgeimas divisjonis palliva Carlos Jürgensi kodumeeskond Oral Roberts, alistades külla sõitnud Southwestern Christiani (NAIA) koguni 111:58.

Vahetusmängijate pingilt sekkunud eestlane pääses platsile 12 minutiks, mille jooksul tõi kaks punkti (kahesed 1/1), hankis kaks lauapalli ja jagas kuus resultatiivset söötu. Korvisöötude osas jõudis Jürgens oma ülikoolikarjääri rekordini. Seni oli ta kahes mängus saanud kirja viis söötu. Negatiivse poole pealt tegi eestlane kolm pallikaotust ja kaks isiklikku viga.

Oral Robertsil on nüüd kirjas kaks võitu ja kolm kaotust.

NCAA kõrgeimas divisjonis pidi Artur Konontšuki ja Mark-Andreas Jaaksoni meeskond Southern Miss võtma vastu ülivalusa kaotuse, kui kodus jäädi 75:76 alla South Alabamale. Kohtumise saatuse otsustas koos lõpusireeniga tabanud kolmepunktivise.

Kohtumist pingilt alustanud, kuid lõpuks 27 minutit mänguaega saanud Konontšuk viskas 12 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 4/7), olles oma meeskonna paremuselt kolmas korvikütt. Lisaks jäi tema arvele üks lauapall, üks blokeeritud vise ja kolm isiklikku viga.

Jaakson sekkus pingilt mängu kaheks minutiks ja punktiarvet ei avanud, eksides ühel kaugviskel. Küll aga hankis eestlane ühe lauapalli.

Southern Miss jätkab hooaega ühe võidu ja kolme kaotusega.

Konontšuki kolmesed:

Ainsa Eesti naiskorvpallurina käis platsil NCAA teises divisjonis mängiv Anna-Helena Ehala, kelle koduülikool Christian Brothers kohtus kahe päeva jooksul teist korda võõrsil Unioni ülikooli naiskonnaga. Kui esimeses kohtumises jäädi alla 45:65, siis seekord 70:82.

Pingilt sekkunud Ehala viibis platsil 15 minutit, mille jooksul kogunes tema arvele 10 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 2/2), kaks lauapalli, kaks resultatiivset söötu, kaks pallikaotust ja üks isiklik viga.

Christian Brothers on nüüd kaotanud mõlemad senipeetud kohtumised.