fbpx
Close

Naiste karikafinaal saab olema põhimõtteline heitlus kahe ülikoolitiimi vahel

-Tartu Ülikool/Kalev korvpallinaiskond | Foto: Siim Semiskar

-Tartu Ülikool/Kalev korvpallinaiskond | Foto: Siim Semiskar

Sel nädalavahetusel sai selgeks, et 20. detsembril Rakveres mängitavas naiste korvpalli karikafinaalis kohtuvad Tartu Ülikool/Kalevi ja Tallinna Ülikooli naiskonnad.

Karikaturniiri formaat nägi kaheksa tiimi osalusel ette üheringilise põhiturniiri ning kui kõigil naiskondadel sai seitse kohtumist mängitud, siis oli Tartu Ülikool/Kalevil, Tallinna Ülikooli ja G4S Noorteliigal kõigil võrdselt 6 võitu ja 1 kaotus.

Kuna G4S Noorteliiga ainus kaotus oli 0:20 allajäämine Tallinna Ülikoolile, jäi noortetiim konkurentidest ühe vähem teenitud punktiga kolmandale reale. Põhiturniiri esikoha teenis Tartu naiskond tänu Tallinna Ülikooli vastu 72:63 võidetud omavahelise mängu tulemusele.

Neljanda koha ehk viimasena poolfinaali pääsu eest käis ülitihe rebimine samuti kolme naiskonna vahel, kui Audentese Spordiklubi, BC Elva/CHK ja Keila Korvpallikool teenisid kõik võrdselt 3 võitu ja 4 kaotust. Omavaheliste kohtumiste saldo oli samuti võrdne – 1-1, aga korvide lugemisel napsas parima positsiooni Audentese SK (+18). BC Elva/CHK jäi omavaheliste matšide arvestuses -4 ja Keila Korvpallikool -14 peale.

Finalistid selgitati kahe kohtumise kokkuvõttes. Tartu Ülikool/Kalev alistas Audentese Spordiklubi esmalt kolmapäeval võõrsil 97:75 ja seejärel reedel kodusaalis 62:59. Anna Gret Asi kogus esimeses kohtumises 23 punkti, 7 resultatiivset söötu, 5 lauapalli ja 5 vaheltlõiget, Carolina Olivia Rähkonen lisas 21 silma, 9 lauapalli, 5 söötu ja 3 vaheltlõiget ning Marie Roosalu tõi 17 punkti ja 10 lauapalli. Vastaspoolel viskas Kati Rausberg kolmeseid 5/8 ja kogus 22 silma. Teises mängus jäi Asi vaid 2 punkti peale, kuigi jagas 7 söötu. Rähkonen panustas 20 silma ja Marie Roosalu 10 punkti ja 9 lauapalliga. Jane Svilbergilt Audentese kasuks 21 punkti ja 6 lauapalli.

Tallinna Ülikooli jaks käis G4S Noorteliigast neljapäeval üle 84:66 ja laupäeval 71:63. Esimeses kohtumises hiilgas kogenud Merike Anderson 23 punktiga, tabades viskeid väljakult 8/9. Sofia Košareva lisas 16 silma, 5 söötu, 5 lauapalli ja 5 vaheltlõiget, Birgit Piibur tõi 15 punkti ja Martha-Liisa Oinitš 14 punkti ja 8 lauapalli. Vastaspoolel hiilgas Anete Elisabeth Adler 16 punkti ja 16 lauapalliga. Korduskohtumises tõusid esile samad naised, kui Košareva tõi võitjatele 16 punkti, 5 lauapalli, 4 söötu ja 5 vaheltlõiget, Anderson 14 silma, 6 söötu ja 6 vaheltlõiget, Piibur 13 punkti ja 11 lauapalli ning Oinitš 12 silma. Adler vastas G4S Noorteliiga poolelt 19 punkti ja 12 lauapalliga.

Tartu Ülikool/Kalevi ja Tallinna Ülikooli lahing karikafinaalis algab 20. detsembril Rakvere spordihoones kell 13.00. Lisaks karikavõistlustele on omavahel tänavu kohtutud kahel korral ka meistrivõistluste raames ning oktoobri teises pooles nädalase vahega toimunud matšidest esimese võitis Tallinna naiskond kodus 89:69 ja teise tartlannad oma koduplatsil 79:67.

scroll to top