Mängu domineerinud Eesti koondis jäi valusa lõpuga alla Portugalile

-Eesti naiste koondis Portugalis | Foto: Korvpallitreener Janne Facebook

Eesti naiste korvpallikoondis mängis teisipäeva hilisõhtul Portugalis esimese kahest planeeritud sõprusmängust sealse koondisega ning pidi vastu võtma valusa kaotuse 53:55 (17:11, 16:7, 16:21, 4:16).

Avapoolaja madalaskoorilises mängus koguni 15 punktiga võitnud eestlannad lasid mänguohjad teisel poolajal käest ning viimasel veerandil suudeti visata vaid 4 punkti, vastaste 16 vastu. Peaaegu oleks sellest ka piisanud, kuid matši lõpuhetkedel tabas Joana Soreiro kolmese, mis kodunaiskonnale võidu tõi.

Kaugviskeid vaid 15-protsendiliselt (3/20) tabanud eestlannadest tõi Janne Pulk edukaimana 12 punkti, Annika Köster tegi 10 silma ja 13 lauapalliga kaksikduubli ning Kadri-Ann Lass lisas samuti 10 punkti. Kokku on Eesti naiskond Portugalis üheksakesi ning avamängus said kõik mängijad ka platsile ning käe valgeks.

Kohtumise viimased 6 minutit ja 50 sekundit 16:2 võitnud Portugali poolel tõi Maria Kostourkova parimana 12 punkti ja 6 lauapalli, Maria Correira viskas 9 silma, hankis 4 lauapalli, jagas 4 söötu ja tegi 5 vaheltlõiget. Lõpuviske kangelanna Soreiro jaoks oligi see tabamus kohtumise ainus viskesooritus ja ainsad punktid.

“Oli huvitav mäng. Positiivse poole peale saab kanda selle, et domineerisime enamuse ajast. Lõppfaasis ei olnud meil kindlalt liidrit, kes mängu enda peale oleks võtnud. Pingelises lõpus vajusime kuidagi ära. Aga teeme kindlasti omad korrektuurid ja püüame homme paremini,” kommenteeris Eesti koondise peatreener Janne Schasmin vahetult pärast kohtumist.

Naiskonnad kohtuvad uuesti kolmapäeval Eesti aja järgi algusega kell 19.45.