Marek Ruut vedas Rapla tõelises trilleris Tartu Ülikooli Korvpallikooli vastu võidule

-Marek Ruut | Foto: Siim Semiskar

Saku II liigas võõrustas kolmapäeva õhtul Rapla Korvpallikool Tartu Ülikooli Korvpallikooli. Rapla suutis pingelises heitluses oma paremuse minimaalselt – 105:104 (32:25; 20:19; 25:36; 28:24) – maksma panna.

Rapla mängijad demonstreerisid avaveerandil võimsat viskekindlust, millest andsid tunnistust kümne minutiga visatud 32 punkti, tasuks avaveerandi seitsmepunktiline võit (32:25). Sarnast eduseisu suutsid väljakuperemehed hoida ka poolajapausile minnes (52:44). Tartu Ülikooli Korvpallikool tõi resultatiivse kolmanda veerandaja toel mängu murrangu: Ryan Rammi tabav kahepunktivise 2.10 enne veerandi lõppu viis Lõuna-Eesti meeskonna esmakordselt teisel poolajal juhtima (74:73). Kolmanda veerandaja lõppedes näitas tabloo juba 80:77 tartlastele.

Viimase veerandi alguses läks Rapla omakorda 83:82 juhtima, kuid Tartu haaras peale Martin Rosenthali tabavaid vabaviskeid 84:83 eduseisu, mille loovutas alles 2.30 enne mängu lõppu, kui Martin Oksa kolmene viis Rapla üle pika aja taas ette (100:99). Tartul oli normaalaja lõpus kahel korral võimalus mäng päästa, kuid 105:103 kaotusseisus olles viskas Aleksander Tassa esimese vabaviske mööda. Järgmisel rünnakul tegi Rapla pallikaotuse, kuid Patrik Peemoti kahepunktivise oli ebatäpne. Tulemuseks Rapla napp 105:104 võit.

Mõlemad võistkonnad hiilgasid visketabavusega (Raplal kahesed 52%, kolmesed 48%, Tartul vastavalt 53% ja 44%). Lauas oli Tartu Ülikooli Korvpallikooli ülekaal mäekõrgune – 53:27. Rapla sooritas kaitses 10 vaheltlõiget Tartu Ülikooli 2 vastu ning Tartu Ülikool patustas rohkemate pallikaotustega (21 vs 10).

Rapla eest tegi särava esituse 25 punkti, 11 lauapalli, 7 resultatiivset söötu ja 4 vaheltlõiget kogunud Marek Ruut. Jan Märten Ratase arvele kogunes 21 punkti. Tartu poolel viskas Aleksander Tassa 21 silma ning võttis 8 lauapalli, Christofer Kalda tõi 18 punkti.

Rapla (4-3) asub liigatabelis 12 meeskonna hulgas 7. kohal, Tartu (2-5) on 8. positsioonil.