Mark-Andreas Jaakson ja Artur Konontšuk jätkavad Tšehhis võidulainel

-Artur Konontšuk | Foto: Siim Semiskar

Tšehhi korvpalliakadeemias GBA Europe mängivad Eesti noortekoondislased Mark-Andreas Jaakson ja Artur Konontšuk jätkasid U19 vanuseklassis edukalt, võttes võidud mõlemas nädalavahetusel peetud kohtumises.

GBA U19 võistkond alustas nädalavahetust hästi, teenides laupäeval võõrsil kindla 83:59 (20:16, 19:20, 21:14, 23:9) võidu linnarivaali Praha Sokoli noortemeeskonna üle.

Algviisikus alustanud Jaakson viibis väljakul 29 minutit, mille jooksul viskas 14 punkti (kahesed 7/11, kolmesed 0/2), võttis 7 lauapalli, andis 2 korvisöötu ning tegi 2 pallikaotust ja 3 viga. Samuti algviisikus alustanud Konontšuk sai 24 minutiga kirja 14 silma (kahesed 4/6, kolmesed 2/2), 6 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike, ühe bloki ning tegi 2 pallikaotust ja 3 viga.

Pühapäeval peetud võõrsilmängus tuli GBA Europe viimasel veerandil välja 6-punktilisest kaotusseisust ja alistas Piseki Sokoli 76:73 (22:15, 13:20, 20:26, 21:12).

Algviisikus alustanud Jaakson teenis mänguaega üle 32 minuti ja kogus selle ajaga 13 punkti (kahesed 3/5, kolmesed 1/3, vabavisked 4/5), 5 lauapalli ning 2 tulemuslikku söötu. Lisaks patustas 18-aastane tagamängija 3 pallikaotuse ja 3 veaga. Samuti algviisikus alustanud Konontšuk tegi kaksikduubli, visates 11 punkti (kahesed 4/8, kolmesed 1/3) ja võttes 11 lauapalli. Lisaks sai 18-aastane ääremängija kirja 3 vaheltlõiget, 3 pallikaotust ja 3 viga.

Eestlaste koduklubi jätkab U19 vanuseklassis seitsme võidu ja ühe kaotusega, millega turniiritabelis hoitakse teist kohta. Tšehhi U19 vanuseklassi meistrivõistlused jätkuvad mängudega 24. ja 25. novembril.