Treieri ja Jurkatamme klubid said Itaalia esiliigas kirja võidupunktid

-Kaspar Treier | Foto: Poderosa Pallacanestro Montegranaro Facebook

Laupäeval olid Itaalia Serie A2-s võistlustules nii Kaspar Treieri koduklubi Montegranaro XL Extralight (5-1) kui ka Mikk Jurkatamme meeskond Ravenna Orasi (3-3).

Montegranaro kohtus võõrsil Roseto Sharksiga (2-4) ning sai kirja hooaja kuuenda võidu tulemusega 69:62 (21:13, 16:15, 9:16, 23:18). Poolajaks 9-punktilise edu ette mänginud Montegranarot tabas kolmandal veerandajal küll punktipõud, kuid otsustavaks setiks suudeti end rünnakul koguda. Neli minutit enne kohtumise lõppu oli kodumeeskond veel punktiga (57:56) peal, seejärel tegid külalised 8:0 spurdi, milles oli oluline roll ka Kaspar Treieril. Alustuseks tabas noormees kahepunktiviske ning järgmisel rünnakul kolmese, mis viis Montegranaro 2:50 enne kohtumise lõppu 64:57 juhtima. Viimastel minutitel väljakuperemehed mängu enda kasuks enam kallutada ei suutnud.

Treieri arvele jäi 21 mänguminuti jooksul 11 punkti (kahesed 4/5, kolmesed 1/4), 3 lauapalli, 1 sööt, 1 vaheltlõige ja 4 isiklikku viga.

Montegranaro resultatiivseim Lamarshall Corbett tõi 17 punkti ja hankis 6 lauapalli. Roseto eest tõi Wesley Person 13 silma.

Ravenna mängis samuti võõrsil, vastaseks turniiritabelis kõrvuti asetsev Imola Basket (3-3). Võrdne tabeliseis kajastus ka mängupildis, mis on tasavägine kuni viimasete sekunditeni. Külalised tõmbasid sel korral pikema õlekõrre ning said teist vooru järjest napi võidu 87:84 (24:20, 15:24, 30:26, 19:14). Esimese poolaja 44:39 võitnud kodumeeskond kasvatas kolmanda veerandaja alguseks edu 8-punktiliseks, mis jäigi kogu mängu suurimaks vaheks. Ravenna kaotas mängu lõpuks küll enamikes statistilistes näitajates, kuid viskas väga hästi kahepunktiviskeid (27/43 ehk 63%).

Mikk Jurkatamm sai platsile episoodiliselt ning viskas 9 mänguminuti jooksul 2 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/1). Lisaks kanti 195-sentimeetrisele tagamängijale protokolli üks lauapall.

Josh Hairston tõi Ravenna kasuks 26 punkti ja 9 lauapalli, võrdselt 17 silma lisasid Adam Smith ja Marco Laganà. Imola suurimad korvikütid olid B.J. Raymond ja Robert Fultz 22 punktiga.

Montegranaro tõusis turniiritabelis 6 võidu ja 1 kaotusega teisele reale ning kohtub järgmises voorus seni kaotuseta Bolognaga. Ravenna, kes jagab 4 võidu ja 3 kaotusega neljandat kohta, võtab järgmisel laupäeval kodus vastu Mantova (2-5).