fbpx
Close

Markus Ilveril pakkumisi jagub: viimasel ajal on ka suuremad ülikoolid rääkima tulnud

-Markus Ilver | Foto: Siim Semiskar

-Markus Ilver | Foto: Siim Semiskar

Möödunud nädalavahetuse leitsakus peeti laupäeval Snelli staadioni lõõskava päikese all 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste neljas etapp, kus taas oli palju põnevust ka noormeeste U18 sarjas, kus sel hooajal on tekkinud Eesti noortekoondislaste vahel mõnus rivaliteet.

Eelmisel etapil Viimsis suutis FTC nimeline tiim alistada senist hooaega valitsenud Keevitajad ja tõusta ise troonile. FTC liider Hugo Toom pani seejärel Korvpall24.ee vahendusel Keevitajate meestele puid alla, kuna ühel varasemal etapil oli ta just tolles tiimis kaasa löönud.

Hooaja neljandal etapil kohtusid FTC ja Keevitajad juba alagrupis ning FTC teenis 18:16 võidu. Samad tiimid jõudsid finaalis taas vastamisi ning siis olid jõujooned juba täielikult ümber pööratud ja Keevitajad said Markus Ilveri juhtimisel 14:6 võidu.

Just Ilveriga tegi Korvpall24.ee portaal pärast turniiri ka intervjuu, et anda 18-aastasele ääremängijale võimalus Hugo Toomile omakorda väike maksahaak anda. Loomulikult kasutasime võimalust, et uurida, kuidas kulgeb uuel hooajal korvpalliakadeemiat vahetava noormehe liikumine oma järgmise eesmärgi ehk USA kolledžisse pääsemise suunas.

Viimsi kaotuse eest saite kätte makstud ja finaal tuli seekord kergelt. Aga alagrupis saite ikkagi korra FTC-lt pähe. Kuidas nii?

Alagrupis polnud kõige parem mäng. Tegin palju lihtsaid vigu ja pallikaotusi. Aga finaal on see, mis on kõige tähtsam.

Mis finaalis otsustavaks sai?

Arvan, et vead. Nad said kiiresti vead täis ja meil visked kukkusid. Seekord läksime veidi teise olekuga väljakule. Mängisime mulle palli rohkem korvi alla ja sealt tuli neile palju vigu, mille pealt saime edu sisse.

Kui eelmine kord Viimsis teile ära pandi, kas ei tekkinud soovi Hugo Toomi tiimi tagasi võtta?

Ei tekkinud. Ma teadsin, et ta jääb nendega. Aga ega meil polnud teda ka enam vaja (Naerab.).

Kui mõnus teile endale siin suvisel ajal selline heitlus on?

Endavanuste koondisekaaslaste vastu on mõnus mängida. Tase on kõva ja praegu saalis ju võistlusi ei toimu. Trenni saab teha küll ja siin ongi hea n-ö seda võistlusmomenti kogeda ja mängida.

Kui palju 3×3 formaat erineb Sinu jaoks saalikossust?

See on ikka veidi kiirem mäng. Pole nii palju puhkehetki. Kogu aeg mingi tegevus käib.

Kuidas Sul korvpallikodus läheb?

Hästi läheb. Mulle Jukka (Toijala) ilgelt meeldib. Selliselt suure südamega asja juures ja väga hea on.

Võtab ta isiklikult noori ette ka ja räägib mida ta näha tahab?

Jah, räägib, mis ta näeb, mida paremaks saab arendada.

Millal plaanid USA-sse tagasi minna?

Umbes augusti alguses tahaksin minna, aga mul pole hetkel viisat. Sellega peab jamama. Eks näis, millal viisa antakse ja millal minna saab.

Kas viisa saamine on kuidagi seotud koroonaviirusega?

Ei ole. Mul oli lihtsalt ühe aasta viisa tehtud. Seepärast on uut vaja.

Siin liiguvad jutud, et Sul on esimesed pakkumised ülikoolidelt juba laual. On see tõsi, palju neid seni on ja millal Sa oma valiku teed?

Hetkel on pakkumisi kokku tulnud juba vist 15. Viimasel ajal on ka suuremad ülikoolid rääkima tulnud. Arvan, et mängin veel viimase keskkooliaasta ära ja siis vaatan, mis mul laual on ja hakkan otsustama.

Saad Sa konkreetsete koolide nimesid ka välja öelda, kes on koputamas tulnud?

Võin öelda, et praeguseks on pakkumise teinud näiteks Xavier, Nebraska ja Utah. Seal koolides on saalid ikka sellised 15 000 istekohta. Kõva värk!

Sa plaanid oodata viimase keskkooliaasta ära, et siis mõne eriti kõva kooli näol päris jackpot tõmmata?

Loodan jah. Lähen selle peale välja. Aga vaatame, kuidas sujub ja mis treenerid mulle sobivad.

Aga nendest, kes juba pakkumise on teinud, kas mõni kool oleks nii-öelda lõplikus valikus ka, et läheks lausa koha peale vaatama, kuidas seal on?

Kindlasti on. Juba praegu on nimekirjas koole, kus NBA tasemega treenereid, kes on olnud ka ise mängijad ja tunnevad asja väga hästi.

Mitu 3×3 etappi see suvi veel teed?

Eks vaatab. Juuli keskel alustab ka U18 koondis, siis ei tea, kui palju mängimas saab käia. Nii palju, kui võimalik, tahaks ikka osaleda.


NB! Juba täna ehk 4. juulil on Ilver üles antud Haljalas toimuvale 3×3 turniirile, kus U18 vanuseklassis alustatakse juba kell 10.00.

scroll to top