fbpx
Close

Keevitajatest kinga saanud Hugo Toom: pidin neile selle eest tagasi tegema

-Hugo Toom (palliga) ja Markus Ilver | Foto: Siim Semiskar

-Hugo Toom (palliga) ja Markus Ilver | Foto: Siim Semiskar

Tänavuse suve alguses on Eesti 3×3 korvpalli meistrivõistluste etappidel lisaks eliitsarjale väga põnev ja esinduslik olnud ka U18 vanuseklass, kuna mängimas on käinud päris mitmed omaealiste Eesti paremad noored. Üheks silmapaistvamaks on juba ka meeste esiliigas vägevaid esitusi teinud 17-aastane ja 197 cm pikkune Hugo Toom.

Hooaja avaetapil Tallinnas VHK/Põllu meeskonnaga 4. koha teeninud mängis Rakveres koos omaealiste tippude Markus Ilveri, Kasper Suuroru ja Ralf Küttisega Keevitajate nime kandvas tiimis ning aitas meeskonna võidule. Viimsi etapiks läks Keevitajate n-ö tähtede koosseis aga laiali ning Toom ja Küttis panid kokku meeskonna FTC ja Keevitajad Ilver ja Suurorg lisasid enda ridadesse USA-st naasnud Johannes Kirsipuu ja tartlase Sverre Aava.

Omavahel mindi tõelises põnevusmängus vastamisi poolfinaalis, kus FTC-l õnnestus 14:13 võita. Finaal oli juba vormistamise küsimus, kui meeskond Helikopter alistati 21:13. Korvpall24.ee küsis Toomilt esimese asjana, kas turniiri tõeline finaal oli nende jaoks poolfinaal Keevitajatega. “Jah, kindlasti oli,” vastas 36 punktiga kogu turniiri resultatiivsuselt teine mees Toom naerdes. “Eks Keevitajate tiim on staare täis. Eelmisel etapil mängisin ise ka nende koosseisus ja oli väga hea nüüd neid võita.”

“Nad ise nii-öelda lasid mind lahti. Sain sealt tiimist kinga ja nüüd pidin neile (selle eest) tagasi tegema,” vihjas Toom muiates, et võit heade sõprade üle oli äärmiselt magus. “Keevitajatel oli kaks mängu järjest, kuna neil alagrupiga ei vedanud ja pidid ka veerandfinaali mängima. Meie liikusime otse poolfinaali ja saime puhanumalt mängule minna. Alguses olid nad soojemad ja seetõttu paremad, aga mulle tundub, et lõpus väsisid ära.”

Enda sõnul 3×3 korvpalli turniiridel mängunaudingut otsimas käiv Toom kaasati Eesti koondise treenerite poolt ka mai keskelt alates toimuva korvpallikodu tegemistesse. Noormehel oli Nord Cramo spordihoones toimuva kohta öelda vaid positiivseid sõnu: “Seal saab teha koos trenni nende meestega, keda seni olen vaadanud telekast ja kellele nii-öelda alt üles vaatad.”

“Kui mind sinna juba kutsuti, siis arvan, et kuulun sellesse seltskonda,” vastas noormees veidi provotseerivale küsimusele muiates. 17-aastase noormehe kohta silmnähtavalt võimsas kehalises vormis olev Toom lisas: “Füüsiliselt ei ole väga palju (teistest) puudu, aga oskuseid annab kindlasti juurde panna.”

Küsisime Toomilt, kas noormängijal on korvpallikodus Eesti eliidiga koos treenides silma jäänud ka midagi üllatavat. “Eriti pole midagi üllatavat olnud. Vaid see, et mõned mehed on lihtsalt natuke lühikesed, näiteks (Rait-Riivo) Laane ja Timmu (Sten Sokk – toim.). See on huvitav, kuidas nad sellise pikkusega meeste seas nii heal tasemel hakkama saavad,” muigas noor tulevikumees.

“Vanemad mängumehed meiega väga palju mängulisi asju kaasa ei tee, aga huvitav on vaadata, kui nad panevad seal kolmeseid, siis kümnest üheksa on selline tavaline,” on tugevas keskkonnas treenimine Toomi hinnangul motiveeriv. Eesti koondise peatreener Jukka Toijala noormehe sõnul pikemat juttu temaga veel teinud pole, kuid ütles, et see on suurepärane võimalus tugevas konkurentsis suvel trenni teha.

Lõppenud hooajal pallis Toom meeste esiliigas G4S Noorteliiga võistkonnas 14 kohtumist ja sai keskmiselt peaaegu 32 minutiga kirja 22 punkti 5,4 lauapalli, 3 resultatiivset söötu, 2,3 vaheltlõiget ja tema vastu tehti 6 viga.

Kas uuel hooajal astub esiliigas väga domineerivaid esitusi näidanud noormees sammu edasi? “Põhimõtteliselt on otsus tehtud, aga praegu ei hakka seda veel välja ütlema,” jättis Toom hetkel veel küsimuse õhku.

scroll to top