fbpx
Close

Maik-Kalev Kotsar aitas South Carolina kossumeestel purustada ühe kooli rekordi

Avatar
-Maik-Kalev Kotsar | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

Tänavu koroonaviiruse tõttu enneaegselt lõppenud korvpallihooajal viimast aastat Eesti koondise tsentri Maik-Kalev Kotsari koduks olnud South Carolina ülikoolimeeskond ületas tänavu ühe väga positiivse kooli rekordi.

Teatavasti on USA kolledžikorvpallis väga oluline roll ka õppimisel ning hindeid peab hoidma korras, et korvpalliväljakule üldse pääseda. South Carolina meeskorvpallurid tegid 2020. aasta sügissemestril ajalugu, kui said keskmiseks hindeks 3,349. See on kooli korvpallitiimi ajaloos kõige kõrgem semestri keskmine hinne.

“Õnnitlused meie meeskonnale nende raske töö eest klassiruumis!” uhkustas ülikool meeste korvpallitiimi Facebooki lehel.

23-aastane ja 211 cm pikkune Kotsar oli üks oluline tegija selles, et rekord purustati, kuna valiti tänavu South Carolina ülikooli aasta parimaks õpilassportlaseks.

Ülikoolilõpetajana automaatselt NBA drafti kõlbulikuks saanud Kotsar on märku andnud, et soovib unistusteliigasse välja jõuda. Kui mitte kohe tänavu sügisel, siis pärast mõnda vaheaastat Euroopas.

“Teen kõik, et lõpuks NBA-sse jõuda. Kas siis otse ülikoolist või paar aastat Euroopas ja siis NBA-sse,” sõnas Kotsar märtsi lõpus Korvpall24.ee portaalile antud intervjuus.

scroll to top
Inline
Inline