fbpx
Close

Itaalia esiliigaklubi Ravenna kaotab eestlaste silmis tähtsuse

Avatar
-Kaspar Treier, Mikk Jurkatamm ja Ravenna OraSi | Foto: Basket Ravenna Piero Manetti Facebook

Itaalia väljaande Il Resto Del Carlino kinnitusel ei jätka Itaalia Serie A2 liiga klubis Ravenna uuel hooajal senisest kahest Eesti noorest tulevikumehest Kaspar Treierist ja Mikk Jurkatammest mitte kumbki.

20-aastase ja 204 cm pikkuse ääremängija Treieri kohta on tulnud ka mitteametlik info, et juba aastast 2016 Itaalias tiirelnud mängumees siirdub meistriliigaklubisse Sassari Dinamo. Lõppenud hooajal kogus Treier Itaalia esiliigas 24 mänguga keskmiselt 21,3 minutit, 9,8 punkti, 4,5 lauapalli ja 1,3 korvisöötu.

Kohalik meedia väidab, et ka 19-aastane ja 2-meetrine viskav tagamees Mikk Jurkatamm ei jätka uuel hooajal Ravennas. Teada oli, et noormehe leping klubiga lõpeb ning läbi peaks saama ka tema lepingulised sidemed Itaalia suurklubi Bologna Virtusega, kus ta Ravennasse laenule anti. Jurkatamm kogus samuti 24 kohtumisega keskmiselt 18,2 minutit, 4,8 punkti, 2,3 lauapalli ja ühe söödu.

Lisaks Eesti noorele tandemile ei jätka Ravennas ka sellised kohalikud korvpallurid nagu Tommaso Marino, Luigi Sergio, Marco Venuto ja Alberto Chiumenti. Nende nelja puhul oli tänavusel hooajal kõigi puhul tegemist tiimi põhirotatsiooni palluritega, kes viibisid platsil olenevalt mehest 24-30 minutit.

Itaalia tugevuselt teises liigas ehk Serie A2-s hoidis Ravenna ida regioonis hooaja katkestamise hetkel 20 võidu ja 5 kaotusega 14 tiimi hulgas esimest positsiooni.

scroll to top
Inline
Inline