fbpx
Close

Matthias Tass: minu tulevane ülikoolitiim NCAA-s viljeleb pigem euroopalikku mängustiili

-Matthias Tass | Foto: Siim Semiskar

-Matthias Tass | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondise kandidaatide ringi kerkinud 18-aastane keskmängija Matthias Tass liitub uuel hooajal USA ülikooliliigas NCAA Saint Mary’s Gaelsi meeskonnaga ning temast saab järjekordne noor eestlane, kes ennast ookeani taga proovile paneb.

“Algselt leppisime kokku, et lähen sinna mai lõpus või juuni alguses, aga kuupäevad ei ole veel teada. Ma arvan, et esialgu tehakse minuga rohkem individuaalset tööd, kuna erinevad NCAA reeglid ei luba meeskondlikku trenni mingi ajani teha,” rääkis eestlane oma plaanidest portaalile Korvpall24.ee.

Tass lisas: “Kõikidele paberitele, kuhu vaja, olen allkirjad alla pannud. Viisa taotlemisega tuleb hakata tegelema, see on järgmiseks asjaks. Vaja Audenteses lõpueksamid ära teha ja siis ongi põhimõtteliselt minek.”

Kuigi USA üliõpilasliiga stiil on Tassi sõnul kindlasti kiirem ja füüsilisem kui Eestis mängitav korvpall, siis Saint Mary’s on seal pigem erandlik tiim, kuna mängitakse rohkem euroopalikku mängu. Hetkel on tiimi nimekirjas näiteks koguni kuus austraallast ja üks lätlane.

Tiimi liidriks on austraallasest keskmängija Jock Landale, kes mängib ülikoolis oma viimast ehk neljandat hooaega. Landale on tänavu kogunud keskmiselt 33,2 minutiga 21,5 punkti ja 10,2 lauapalli ning teda iseloomustatakse kui “traditsioonilist, selg korvi poole mängivat” keskmängijat.

“Tema on senior ehk viimase aasta mees ja mind võetakse justkui tema asemele. Ma siis proovin loodetavasti ühel hetkel samasuguseid numbreid näidata,” sõnas Tass lootusrikkalt. “Kuigi USA-s mängitakse jookse ja viska mängu, siis Saint Mary’s on rohkem Euroopa stiiliga meeskond, mis minu jaoks on sobivam.”

Pikkade osakonnas ongi eestlase sõnul Saint Mary’s vaja üle mängida kaks austraallast, kui nimekirjas on 216 cm pikkune Jock Perry ja 208 cm pikkune Jordan Hunter. Kumbki nendest pole tänavu eriti mänguminuteid teeninud. Kõvem konkurent mänguajale saab ilmselt olema ameeriklane Evan Fitzner, kes tänavu on olnud keskmiselt 15 minuti mees.

“Mulle tundub, et kui Landale välja jätta, siis korvi all neil ühtegi teist ülemäära suurt jõudu ei ole. Eks mind tahetakse rohkem nr4 peal mängitada, aga kui tahetakse ka viie peal, siis loodan, et olen üks põhikäikudest. Aga seda näitab hooaeg,” rääkis Tass.

Ta on pidevalt kontaktis olnud San Francisco ülikoolis mängiva Taavi Jurkatammega: “Meie meeskonnad mängivad samas divisjonis ning ülikoolid asuvad üksteisest umbes 30 minuti kaugusel. Ka tema arvates on Saint Mary’s minu jaoks hea koht, kus teha oma karjääris järgmine samm edasi.”

1. veebruaril kohtusid Jurkatamme praegune ülikool San Francisco ja Tassi tulevane kool Saint Mary’s omavahel ning Tassi meeskond teenis koguni 79:43 võidu. “Eks ma näitasin Taavile koha kätte, et vale tiimi valisid,” naeris Tass selle peale.

Paar nädalat hiljem pesi San Francisco eelmise mängu häbi maha ning alistas Saint Mary’se omakorda 70:63.

scroll to top