Matute Perner ja Suurorg vedasid G4S Noorteliiga järjekordse võiduni

-Karl Matute Perner ja Kasper Suurorg | Foto: Siim Semiskar

Teisipäevases ainsas meeste Saku I liiga mängus võitis G4S Noorteliiga kodus oma lähikonkurenti, Paide Viking Window meeskonda tulemusega 79:63.

Noorteliiga meeskond haaras kohe mängu alguses ohjad enda kätte, minnes juhtima 10:3 ning 13:5. Esimese veerandaja lõpuks suutsid paidekad veidi vahet vähendada ning pausile mindi seisul 19:15 G4S kasuks. Ka teisel veerandajal oli initsiatiiv noorte käes, korra küll vähenes vahe neljale punktile, kuid poolajale mindi kodumeeskonna 40:31 eduseisul. Kolmandal veerandil jõudis Viking Window küll korra veel  kolme punkti kaugusele, kuid veerandaja lõpp kuulus kindlalt Noorteliigale ning viimane mänguneljandik algas seisul 57:47. Sellega oli Paide vastupanu murtud, vahepeal suutsid noored kasvatada edu lausa kahekümne neljale punktile ning lõpuvile kõlades olid tablool numbrid 79:63.

G4S Noorteliiga oli vastastest kõvasti üle lauavõitluses, kui koguti 48 lauapalli vastaste 32 vastu. Samuti tabati paremini viskeid kolmepunktijoone tagant (16/6 vs 17/3). Teravamast mängust annab tunnistust ka see, et vabaviskeid teeniti 21 vastaste 9 vastu.

Võitjate poolelt tegid taas suurepärase mängu kaks meest. Kasper Suurorg viskas 25 punkti ja sai 5 lauapalli. Väga kõrge efektiivsusega mängis Karl Andres Matute Perner, kes kogus 16 punkti, 15 lauapalli ning 3 blokeeritud viset. Matute Perneri kasutegur oli lausa 32. Kristjan Kokk lisas  Noorteliiga poolelt 15 punkti. Kaotajatest oli resultatiivseim Rauno Nurklik 18 punktiga, lisaks 4 lauapalli. Kahekohalise arvu punkte (11) kogus veel Karl-Kristjan Vaab, olles ühtlasi meeskonna parim lauavõitleja 8 lauapalliga.

G4S Noorteliiga on nüüd viimasest viiest mängust võitnud neli ning tõusnud turniiritabelis 10 võidu ja 8 kaotusega viiendale kohale. Paide, kes on kaotanud neli mängu järjest, on 8 võidu ja 10 kaotusega kaheksandal kohal.

Esiliiga jätkub juba neljapäeval, mida võib kutsuda sedapuhku Tartu päevaks. Ühes mängus on omavahel vastamisi taaralinna meeskonnad Tartu Kalev/Estiko ja Eesti Maaülikool/SKARCON ning ka teine mäng toimub Tartus, kus Tartu Ülikool/Kuremaa võõrustab SK Tamsalu Los Toros/TALTECH võistkonda.