fbpx
Close

Tarvas tõi meeskonda viimati kümmekond aastat tagasi meistriliigas mänginud veterani

Avatar
-Sven Pugonen | Foto: Siim Semiskar

Rakvere Tarva korvpallimeeskond lisas Paf Eesti-Läti liigas nimekirja tänavu 40-aastaseks saava vanameistri Sven Pugoneni, kes eelmistel hooaegadel aitas Tarval läbi madalamate sarjade kõrgliigasse tõusta.

Esimesed märked 180 cm pikkuse Pugoneni kohta Basket.ee lehel on hooajast 1998/99, kui ta tegi meistriliigas kaasa üheksa kohtumist Puuviljaparadiisi nimelises meeskonnas, visates keskmiselt 8,3 minutiga 2,3 punkti.

Kaks hooaega hiljem oli Pugonen KK Rakvere eest pallides juba põhitegija, kui 39 mänguga sai kirja keskmiselt 29,5 minutit, 8,6 punkti, 2,6 lauapalli, 2,6 korvisöötu ja 2,1 vaheltlõiget.

Pärast kuut hooaega Rakvere särgis proovis füüsiline tagamees hooaegadel 2006/07 ja 2007/08 kätt BC Tartu Fausto tiimis, kuid naasis siis hooajaks 2008/09 veel aastaks Rakvere esindusklubisse, mis siis kandis juba nime Tarvas.

Alates hooajast 2009/10 on Pugonen pallinud erinevates madalamates liigades ja regionaalsetes sarjades. Nagu öeldud, siis eelmisel kahel hooajal esindas ta RSK Tarvast, kes võitis järjepanu nii teise kui esiliiga ja kerkis tänavuseks aastaks kõrgemasse seltskonda.

Facebooki grupis Korvpalligrupp kommenteeriti, et tõenäoliselt tuleb enam kui kümme aastat meistriliigast eemal olnud mängumees Tarva särki sümboolselt karjääri lõpetama.

-Sven Pugonen aastal 2008 hämmastunud Romil Jermakovi ja Indrek Reinboki vahelt läbi pugemas | Foto: Siim Semiskar
scroll to top
Inline
Inline