Mikk Jurkatamm: tahame aasta pärast mängida A-divisjonis!

-Mikk Jurkatamm | Foto: Siim Semiskar

Teisipäeval pidas Eesti U20 korvpallikoondis Audentese spordikeskuses viimase treeningu enne äralendu Portguali, kus 12.-21. juulil peetakse selle vanuseklassi B-divisjoni EM-finaalturniir. Eesti koondises on sihiks võetud A-divisjoni tõusmine ehk koht kolme parema hulgas.

“Peamine eesmärk on saada esikolmikusse,” kinnitas mängijate poolt eesmärki eelmisel hooajal Itaalia esiliigas pallinud Mikk Jurkatamm. “Meil on pool meeskonnast aasta noorem ja kõikidel on väga suur tahe (aasta pärast) mängida A-divisjonis.”

“Tahame A-divisjoni tõusta, sest sealsed turniirid on alati igasuguseid skaute täis. See on väga hea koht end näidata ja tõestada, milleks võimelised oleme,” sõnas kiire viskega mängumees Korvpall24.ee portaalile ja lisas, kui Eesti peaks tõusma järgmiseks suveks A-divisjoni, siis täiskoosseisuga võiks me ka seal head korvpalli näidata.

Jurkatamm oli väga rahul, et koondisega liitusid korvialused jõud Matthias Tass ja Kirill Koršunov. “Praegu on väga hästi, aga alguses, kui Tassi ja Koršunovit veel polnud, siis oli koosseis väga lühike. Nüüd on pikkust juurde tulnud ja oleme leidnud 12 mehe vahel tasakaalu.”

Erinevate treenerite käe all mitmekesist korvpalli kogeda saanud Jurkatamm iseloomustas U20 peatreeneri Aivar Kuusmaa käekirja selliselt: “Ta ootab meilt kiiret mängu, kuid ilma pallikaotusteta. Kuusmaa on nõudlik ning tal on väga konkreetsed ülesanded. Kui sa neid täidad, võid palju mänguminuteid saada.”

Enda hetkevormiga on Jurkatamm rahul: “Arvan, et vorm on üldiselt hea. Meil on siin olnud kaks füsioterapeuti, kes on kõvasti aidanud jõusaali ja muude selliste tegevustega. Ise soovin turniiril rohkem kaitsesse panustada ja igal hetkel, kui on viskekoht, siis ma seda ka kasutan.”

Eesti koondis sõidab Portugali koosseisus: Karl-Kristjan Karpin, Kristian Kullamäe, Mikk Jurkatamm, Hugo Erkmaa, Gregor Ilves, Märt Rosenthal, Robin Kivi, Sten Saaremäel, Mark-Andreas Jaakson, Kirill Koršunov, Matthias Tass ja Hendry Engelbrecht. Viimasena jäi valikust välja tagamees Indrek Sunelik.

Koondist juhendavad peatreener Aivar Kuusmaa ja treenerid Toomas Kandimaa ning Arkko Pakkas.

Seni on eestlased tegelenud üksnes oma mänguga ning vastaseid hakatakse Jurkatamme sõnul skautima kohapeal. Eesti kuulub C-alagruppi koos Rootsi, Kosovo, Hollandi, Gruusia ja Armeeniaga. Pääsuks veerandfinaali on vaja grupis tulla kahe parema hulka.

Loe ka: Matthias Tass: ülikoolis tahetakse, et ma mängiks nagu Nikola Jokic
Loe ka: Kuusmaa U20 koondisega liitunud Tassist ja Kullamäest: need on väga kõrge korvpalli IQ-ga vennad!

varrak.ee

Jaga postitust

Lisa kommentaar