fbpx
Close

Naiste esiliiga MVP jätkab karjääri Prantsusmaal!

Avatar
-Marie Roosalu | Foto: Siim Semiskar

Sel nädalal said välismaal mängivate Eesti naiskorvpallurite read täiendust. Mullu Rapla Payless naiskonna esiliiga võitjaks aidanud ja liiga hooaja parimaks mängijaks valitud Marie Roosalu hakkab uuel hooajal pallima Prantsusmaa madalama liiga klubis CSL Dijon Basket.

“Selles klubis mängivad naised kahes liigas – tugevuselt 3. ja 4. liigas ehk NF2 ja NF3. Kaks tiimi teevad alati koos trenni ja paljud naised mängivad ka mõlemat liigat. Mulle on kindel koht olemas 4. liigas, kuid on võimalus saada ka kõrgema taseme tiimi mängima, kui ennast piisavalt tõestan või asjaolud on sobivad,” selgitas 17. juulil 23. sünnipäeva tähistav Roosalu Korvpall24.ee portaalile.

Rapla Korvpallikoolist sirgunud 178 cm pikkune ääremängija tegi kõrgliigadebüüdi hooajal 2011/12 Audentese SG/Noortekoondise ridades ning pallis järjepanu kuus hooaega kõrgemal tasemel, kuni eelmisel hooajal otsustas astuda sammu tagasi, et Rapla naiskonnaga esiliigas korvpallist rõõmu tunda.

“Meistriliigas ei saanudki ma ennast tõestada. Esiliigas mängides sain kire tagasi ja Raplas tundsin ennast väga hästi ja enesekindlalt. Samuti õnnestus hooaeg nii tiimil kui ka mul isiklikult,” rääkis mullu esiliiga üks suuremaid punktikütte.

CSL Dijon Basket võttis eestlannaga ühendust läbi internetiportaali, kus suhtlevad mängijad, klubid ja treenerid otse ilma agentideta. Lisaks korvpallile on Roosalu jaoks oluline ka see, et poole kohaga hakkab ta töötama haridusvaldkonnas.

Klubi Facebooki lehel avaldatud teates oli kirjas, et eestlanna valdab ka prantsuse keelt ning seda kinnitas neiu ka meile: “Räägin prantsuse keelt üsna hästi. Olen seda õppinud neli aastat, millest ühe aasta olin ka Erasmuse programmiga Prantsusmaal.”

Klubi poolt iseloomustati eestlannat selliselt: “Marie on mitmekülgne mängija, kes on tõeline skoorija. Eelmisel hooajal lõpetas ta oma hooaja tiitli ja MVP auhinnaga. Lisaks räägib ta väga hästi prantsuse keelt ja saab olema tõeline väärtus meie uue hooaja grupile.”

Roosalul on endal teatav ülevaade ees ootavast tasemest olemas: “Olen rääkinud Janett Perviga 3. liiga tasemest, kuna ta on seal ise mänginud. See olevat umbes sarnane või natuke tugevam kui Eesti naiste meistriliiga. Kolmanda ja neljanda liiga vahe ei ole samuti nii erinev – kolmandas liigas on rohkem välismaalasi, neljandas pigem rohkem lootustandvaid noori.”

“CSL Dijon Basketi tiimist tean nii palju, et peatreener on uus, paljud Prantsuse mängijad jätkavad naiskonnas ning lisaks mulle on ka kolm välismaalast – poolatar ja kaks ameeriklannat. Poola tüdruku kohta ei oska kindlalt öelda, aga ameeriklannad on sellel tasemel profikorvpallurid,” selgitas Roosalu.

Prantsusmaa madalamates liigades peaks uuel hooajal eestlannadest mängima veel ka Rosemary Rits ja Martha-Liisa Oinitš. Sarnane võimalus oli avanemas ka koondise mängujuhile Birgit Piiburile, kes aga sai kahjuks raske põlvetrauma ja peab suure osa hooajast vahele jätma.

scroll to top
Inline
Inline