Eesti U18 neiud pidid EM-il taanlannade kindlat paremust tunnistama

-Anna Gret Asi ja neidude U18 korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Eesti neidude U18 rahvuskoondis jätkas Põhja-Makedoonias Skopjes toimuvat FIBA Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni finaalturniiri kaotusega, kui numbritega 43:83 jäädi alla Taani eakaaslastele.

Kui üleeelmisel nädalal peetud Põhjamaade meistrivõistluste kohtumises püsiti taanlannade vastu mängus viimase veerandini, siis teisipäeva hilisõhtul tuli neile kindlalt alla vanduda. Eestlannad jäid kohe mängu alguses üheksa punktiga kaotusseisu ja avaveerandi lõpuks oldi taga 11:18. Teise veerandi alguses õnnestus Eestil vähendada vahe neljale silmale (19:23), ent seejärel läks Taani taas oma teed ning poolajapausile mindi 11-punktilises kaotusseisus (30:41). Teine poolaeg kuulus juba täielikult vastastele: kolmas veerand kaotati 6:21 ja neljas 7:21.

Väljakult tabasid eestlannad vaid 15 viset 56-st (26,8%), Taani vastavad näitajad olid 31/83 ja 37,4%. Ka lauavõitlus kaotati suurelt – 33:61.

Eesti resultatiivseimaks kerkis Anna Gret Asi, kes viskas 13 punkti, võttis 3 lauapalli ja andis 2 korvisöötu. Audentese kasvandikud Helena Stina Svilberg, Maarja Grünmann ja Triinu Ojala lisasid vastavalt 8, 7 ja 6 punkti.

Võitjate kasuks viskas Frida Formann 17 punkti, Alberte Rimdal toetas teda 14 silmaga.

Eesti koondis jätkab A-alagrupis neljandal kohal, olles kogunud ühe võidu ja kolm kaotust. Taani hoiab kolme võidu ja ühe kaotusega teist kohta. Viimases alagrupimängus läheb Eesti kolmapäeval vastamisi Norraga.