fbpx
Close

Tarvas tõi Tallinnast tagasi kõrgliigakogemusega noore tagamehe

-Marcus Merimaa | Foto: Siim Semiskar

-Marcus Merimaa | Foto: Siim Semiskar

Rakvere Tarvas andis teisipäeva õhtul teada, et uuel hooajal kaitsevad klubi värve kaks kohaliku kandi noormeest Marcus Merimaa ning Martin Laandu.

19-aastane ja 191 cm pikkune viskav tagamängija Merimaa veetis esimesed noorkorvpalluriaastad Rakveres, kuid siirdus seejärel KA Tallinna Kalevi süsteemi. Hooajal 2016/17 sai noormees kuue mängu jagu ka meistriliigakogemust, kui viskas kokku 41 minutiga 9 punkti.

Viimased kaks hooaega on Merimaa käinud identset teed Tarva meeskonnaga, kui ka KA Tallinna Kalev/TLÜ pallis üle-eelmisel hooajal teises liigas ja mullu esiliigas. Esiliigas kogus tagamees 14 matšiga keskmiselt 19,2 minutit, 10,9 punkti, 2,1 lauapalli, 1,7 resultatiivset söötu ja 1 vaheltlõike.

Et Merimaa soovis ka ise kõrgemal tasemel end proovile panna ning järgmise sammu astuda, siis on tema liitumine klubiga seniste arengute loogiline jätk, kirjutab Rakvere Tarvas klubi Facebooki lehel.

“Meistriliigas olen mõned aastad tagasi treener Raido Roosi käe all natukene juba mängida saanud, aga algav hooaeg oleks võrreldes sellega esimene täispikk,” lausus Marcus Merimaa. “Mul on hea meel, et selline võimalus avaneb ja saan üle pika aja kodupubliku ees mängida. Tahan ennast proovile panna ja uusi kogemusi saada. Kõrgemal tasemel mängimine näitab ühtlasi, millele pean isiklikus plaanis veel rohkem rõhku panema ja mida arendama.”

Tagamees lisas, et vähetähtis pole tema jaoks ka Rakvere Tarva fännibaas. “Igal mängul valitseb publiku hulgas mõnus õhkkond ja see mulle meeldib. Kindlasti tahan aidata meeskonnal mõne võidu saavutada, sest peksupoisiks ei soovi meistriliigasse meist kindlasti keegi minna. Ootan hooaega suure huviga,” märkis Merimaa.

Meeste vahel jätkab karastumist teinegi Rakvere Spordikooli kasvandik, 18-aastane ja 193 cm pikkune ääremängija Martin Laandu. Sarnaselt mitme kolleegiga tegi Laandu Tarvaga läbi kogu kadalipu teisest liigast esiliigasse ja edasi meistriliigasse.

Mullu sai noor mängumees esiliigas 23 kohtumisega peatreener Juris Umbraškolt keskmiselt 15,6 minutit ning kogus selle ajaga 6,1 punkti ja 3,7 lauapalli. U18 vanuseklassis sai ta kirja keskmiselt 17,9 silma ning 7,1 lauapalli.

scroll to top