fbpx
Close

19-aastane eestlannast keskmängija siirdub mängima Prantsusmaale!

-Martha-Liisa Oinitš | Foto: Siim Semiskar

-Martha-Liisa Oinitš | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiskorvpallurid on järjest enam leidmas teed Prantsusmaale, kui järjekordne Eesti koondislane on siirdumas piiri taha just sinna riiki esimesi kogemusi hankima. Juuni keskel tuli uudis, et BC Starist noortekarjääri alustanud ja hiljem Audentese Spordigümnaasiumist tuule tiibadesse saanud 191 cm pikkune keskmängija Martha-Liisa Oinitš hakkab uuel hooajal mängima Prantsusmaa madalamas sarjas NF2 pallivas ACLPA Basket nimelises naiskonnas.

“Mul on Belgia agent, kes otsis mulle Euroopasse klubi. Selle pakkumise järel uurisin oma treeneritelt, kuidas see võimalus tundub. Suhtlesin ka Prantsusmaa tiimi treeneriga ning üldmulje jäi hea. Naiskonna eesmärk on kõrge – tahavad tagasi jõuda NF1 liigasse, kust eelmise hooaja lõpus välja langeti,” kommenteeris 19-aastane Oinitš üleminekut Korvpall24.ee portaalile.

Ta lisas: “Küsisin arvamust ka naistelt, kes on juba välismaal mänginud ning mul soovitati see otsus langetada. Muidugi arutasin asja ka perega, aga arvame kõik, et esimest korda välismaale minekuks on see väga hea variant.”

NF2 liiga puhul on tegemist sama tasemega, kus jätkamas on Rosemary Rits ning enne põlvetrauma saamist pidi minema tagamängija Birgit Piibur.

“Hetkel lähen sinna profimängijana, lisakohustusi ei ole. Eks kohapeal selgub lõpuks mis ja kuidas asjad hakkavad olema. Sealse treeneriga suheldes ei rääkinud me otseselt minu ülesannetest tiimis, aga ta ütles mulle, et ootab minult liidrirolli võtmist, et minu abiga saaks tiim kõrgemale tasemele tõusta,” meenutas Oinitš jutuajamist tulevase juhendajaga.

“Sealne naiskond on praeguseks juba koos ning lisaks minule ühtegi välismängijat rohkem pole, kõik on prantslannad,” tõi neiu välja huvitava fakti. Kas see tähendab, et hooaja alguseks peab prantsuse keel suus olema? “Lähen nüüd juuli alguses kursustele, aga tiimis ikka enamus räägivad inglise keelt ning treenerid ka. Loodetavasti sellega hätta ei jää,” vastas Oinitš.

Keskmängija liitub oma uue kodunaiskonnaga 15. augustil ning seni tuleb tal treenida etteantud kava järgi iseseisvalt. “Kahjuks olen juba liiga vana, et noortekoondistega liituda ja naistekoondisel treeninglaagreid enne minu lahkumist ei ole.”

Oinitš pallis lõppenud hooajal Audentese Spordigümnaasiumi õpilastest koostatud G4S Noorteliiga naiskonnas Eesti-Läti-Leedu ühisliigas ning kogus 21 mänguga keskmised näitajad 20,5 minutit, 6,4 punkti, 5,1 lauapalli, 1,4 resultatiivset söötu, 0,9 vaheltlõiget ja 0,8 blokki.

Neiu on teinud juba ka debüüdi naistekoondise eest ning sai ka viimasel EM-kvalifikatsiooniturniiril koondise eest mängudes Valgevene ja Poola vastu mõned minutid kirja.

Loe ka: Martha-Liisa Oinitš: julgeid ja tahtmist täis noori naisi Eestis on

scroll to top