Muinasjutt jätkub: Jürgens aitas Oral Robertsi NCAA turniiril kaheksandikfinaali

-Carlos Jürgens | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

Carlos Jürgensi kodumeeskond Oral Roberts Golden Eagles pääses USA üliõpilasliiga NCAA finaalturniiril 16 parema hulka. Eestlase meeskond alistas teises ringis Florida Gatorsi 81:78.

Esimese poolaja 37:42 kaotanud Oral Roberts pani paremuse maksma lõpuminutitel. Florida pääses kaks ja pool minutit enne lõppu ühe punktiga ette, kuid see jäi ka nende viimaseks korviks. Oral Robertsi surve sundis Floridat tegema 20 pallikaotust.

Algviisikus alustanud Jürgens sai mänguaega 35 minutit, mille jooksul viskas üheksa punkti (kahesed 3/4, kolmesed 1/2, vabavisked 0/1), võttis kolm lauapalli ja andis ühe korvisöödu. Lisaks kogunes eestlase arvele üks pallikaotus ja kaks isiklikku viga.

Võitjate parimad olid taaskord Kevin Obanor ja Max Abmas, vastavalt 28 punkti ja 11 lauapalliga ning 26 silma ja seitsme korvisööduga. Kareem Thompson viskas Jürgensiga võrdselt üheksa punkti. Kaotajate edukaim oli Tre Mann 19 punkti ja seitsme lauapalliga.

Viimati jõudis Oral Roberts NCAA finaalturniiril nii kaugele 1974. aastal. USA üliõpilaskorvpalli paremikku kuuluv Florida on kahekordne NCAA meister (2006 ja 2007).

Kui Florida sai lõuna regioonis seitsmenda asetuse, siis Oral Roberts on 15. paigutusega. 16 parema sekka on nii madala asetusega meeskond ajaloo jooksul varem jõudnud vaid korra (FGCU, 2013).

Kaheksandikfinaalis läheb Oral Roberts vastamisi jooksvates edetabelites 10. kohal paikneva Arkansasega. Mäng toimub Eesti aja järgi pühapäeva varahommikul. Sel hooajal on meeskonnad korra juba kohtunud. Detsembris peetud omavahelise kohtumise võitis toona kodus mänginud Arkansas 87:76.