fbpx
Close

NBA-ga kõik? Gasoli ahvatleb mõte oma pikk karjäär lõpetada Euroliigas

-Pau Gasol | Foto: Siim Semiskar

-Pau Gasol | Foto: Siim Semiskar

Juba paari kuu pärast 40. sünnipäeva tähistava Hispaania au ja uhkuse, vanameister Pau Gasoli põhieesmärk on küll NBA-sse naasta, kuid kogenud mängumehel poleks ka selle vastu midagi, kui ta saaks oma pika ja eduka karjääri lõpetada hoopis koduses Barcelonas.

2001. aasta draft’i kolmas valik Gasol veetis oma parimad profiaastad Memphis Grizzliese (2001–2008) ja Los Angeles Lakersi (2008–2014) särgis ning on NBA-s jõudnud esindada ka Chicago Bullsi (2014–2016) ja San Antonio Spursi (2016–2019) värve. Karjääri loojangul oleva 213 cm pika keskmängija viimase hooaja rikkus aga vigastus – 2019. aasta märtsis Milwaukee Bucksiga ühinenud hispaania vägilane jõudis „hirvede“ eest kaasa teha vaid kolmes kohtumises, enne kui jalavigastus hooaja lõpetas. Mullu juulis liitus Gasol Portland Trail Blazersiga, kes aga loobus vigastusest taastuva mängumehe teenetest sama aasta novembris.

Gasol alustas sportlasteed kodulinnas Barcelonas, kuuludes 1998–2001 sealse põhimeeskonna koosseisu, mistõttu on mõistetav ka tema soov karjäärile just seal punkt panna. Seda kinnitas mees ka Zach Lowe’ saates, kus saatejuhi samasisulise küsimuse peale vastas: „Mulle meeldib see mõte, olen seda ka pärast Barcelonast USA-sse tulekut öelnud. Kuid olen öelnud ka seda, et mida kauem NBA-s mängin, seda keerulisem on viimaseks aastaks tagasi Hispaaniasse mängima minna. Võib-olla saab sellest plaanist asja, võib-olla mitte, kuid teatav ahvatlus selle mõtte juures igatahes on.“ Kahekordne NBA meister pole aga maha matnud plaani unistuste liigas jätkata ja lausub lõpetuseks: „Kuid tahaksin ikkagi mängida parimas liigas koos parimate mängijatega.“

Gasol on ka üks väheseid sportlasi, kelle jaoks võib koroonaviiruse pandeemia olla peidetud õnnistus. Nimelt annab Tokyo olümpiamängude lükkumine 2021. aastasse Hispaania koondisega 11 tiitlivõistluste medalit võitnud 39-aastasele keskmängijale väärtuslikku lisaaega vigastusest taastumiseks ja tunduvalt parema võimaluse heidelda koha eest rahvuskoondises.

scroll to top