fbpx
Close

Priit Tomsoni meenutus: Tšiilis peetud mitteametlikul MM-il viidi tiimid mängupaika hobukaarikutega

-Priit Tomson Kalevi spordihallis BC Kalev/Cramo mängu jälgimas | Foto: Siim Semiskar

-Priit Tomson Kalevi spordihallis BC Kalev/Cramo mängu jälgimas | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpall peab tänavusel aastal oma 100. juubelit ning selle auks ilmub erilehel Korvpall100.ee aasta jooksul 100 intervjuud erinevate inimestega korvpalli seest ja ümbert. Kindel on see, et antud rubriik poleks tõsiseltvõetav ilma kahekordse maailmameistri, kolmekordse Euroopa meistri ja Mexico City olümpiapronksi Priit Tomsonita.

77-aastane korvpallilegend meenutas intervjuus muuhulgas seda, et Nõukogude ajal oli suureks motivatsiooniks tippspordi tegemisel võimalus pääseda laia maailma nägema. “Me tahtsime kangesti mängida ja ennast tõestada. Aga kui jõudsid juba mingile tasemele, siis oli motivatsioon pääseda Nõukogude Liidu koondisse. Kui Eesti koondisega pääsesime heal juhul Poolasse mängima, siis Liidu koondis sõitis regulaarselt mööda maailma ringi. See oli tol ajal suur asi,” sõnas Tomson.

2001. aastal ka Eesti Punase Risti IV klassi teenetemärgi saanud Tomson meenutas üht eriskummalisemat reisi muigega: “Võib-olla oli erilisim see, kui sõitsime esimest korda Lõuna-Ameerikasse. Tšiili taotles 1967. aasta MM-i, aga kuna jäi sellest ilma, siis korraldas aasta varem mitteametliku MM-i. Kogu süsteem oli täpselt samasugune nagu õigel tiitlivõistlusel.”

“Tšiili reisist on hästi meeles see, kuidas neli koondist viidi nelja bussiga koos ühte väikelinna, kus toimusid meie alagrupi mängud. Enne linna sisse sõitmist peeti bussid kinni ja pandi kõikide meeskondade liikmed kahekaupa hobusekaarikute peale. Ja sedasi toimetati meid edasi kesklinna. Teeääred olid palistatud rahvaga. Siis oli küll tunne, et mis sellest turniirist küll tulla võib,” lõpetas korvpallilegend meenutuse.

Loe täispikka intervjuud siit: INTERVJUU | Priit Tomson: loodan, et pallimänguarmastust ja lusti oleks noorte silmis rohkem

scroll to top