fbpx
Close

NBA üks jõukamaid klubisid tagastas kopsaka koroonakriisi laenu

-Utah Jazz - Los Angeles Lakers | Foto: AP/Scanpix

-Utah Jazz – Los Angeles Lakers | Foto: AP/Scanpix

Korvpalliliiga NBA üks tuntumaid ja tituleeritumaid klubisid Los Angeles Lakers maksis tagasi 4,6 miljoni dollari suuruse abilaenu, kuna selgus, et koroonaviiruse kriisi leevendamiseks mõeldud ettevõtlusabifondi vahendid on ammendunud.

Los Angeles Lakersi organisatsioon taotles väikeettevõtetele mõeldud laenu 2,2-triljonilisest USA stiimulipaketist ja nende taotlus rahuldati esimeses voorus. Kui aga kogu fondi raha vähem kui kahe nädalaga otsa lõppes, otsustati teiste jõukamate ettevõtete eeskujul laen tagastada, et toetuse saaks suunata tõelistele abivajajatele.

Lakers oli abikõlblik, kuna nende palgal on vaid umbes 300 töötajat. Sellegipoolest peetakse Lakersit kogu NBA üheks kõige jõukamaks organisatsiooniks, kelle väärtuseks hindab Forbes ligikaudu neli miljardit dollarit.

16-kordne NBA meisterklubi saab osa USA suuruselt teisest meediaturust ning superstaaride LeBron Jamesi ja Anthony Davise vedamisel hoiti enne hooaja peatamist kindlalt Läänekonverentsi esikohta.

Lakersi organisatsioon ei ole koroonaviiruse pandeemia ajal ühtegi töötajat vallandanud ega sunnitud puhkusele saatnud, samuti pole klubil plaanis kulusid kokku tõmmata. Küll on aga klubijuhid nõustunud ajutise 20% palgakärpega, mis hüvitatakse neile aasta lõpus või järgmise alguses.

scroll to top