fbpx
Close

Keegi ei tea veel, millal tänavu eestlaste huviorbiiti tõusnud NBA draft toimub

-NBA logo | Foto: AFP/Scanpix

-NBA logo | Foto: AFP/Scanpix

NBA analüütik Kevin O’Connor teatas oma allikatele tuginedes, et tänavune NBA draft lükatakse tõenäoliselt 25. juuni pealt augustisse või septembrisse.

Tänavune maailma parima korvpalliliiga draft saab koroonaviiruse pandeemiast tingituna olema täiesti enneolematu. Lisaks tekitab raskusi ka see, et tiimid ei ole ühisel meelel, millal draft võiks praegustes tingimustes toimuda.

Igal juhul ei saa draft toimuda enne, kui 2019/20 NBA hooaeg on ametlikult lõppenuks kuulutatud. NBA aga loodab veel mingil moel mängudega naasta ning hetkel on liiga justkui pausile pandud.

Spekuleeritakse sellega, et kui hooaeg ametlikult ikkagi lähiajal katkestatakse, siis võidakse draft pidada siiski ametlikul kuupäeval ehk 25. juunil.

Tänavune draft saab olema keeruline nii meeskondade kui mängijate jaoks, kuna treeninglaagreid teha pole võimalik ja palluritel jäi ära võimalus hooaja otsustavatel hetkedel ennast klubide silmis lõplikult tõestada.

Hetkel USA-s viibiv eestlasest mängumees Maik-Kalev Kotsar selgitas Korvpall24.ee portaalile virtuaalset draftieelset tegevust: “Kui ma ei eksi, siis praegu on lubatud mängijate ja meeskondade vahel ainult videokõned ja limiit on vist neli tundi.”

23-aastane Kotsar on automaatselt draftikõlbulik, kuna lõpetas tänavusel hooajal ülikooli. Lisaks on ennast draftiks üles andnud 20-aastane Henri Drell ja 21-aastane Sander Raieste.

scroll to top