fbpx
Close

Suure kahjumiga lõpetanud Itaalia kõrgliiga uus hooaeg algab novembris

-Itaalia tippklubi Milano Olimpia ultrafännid | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

-Itaalia tippklubi Milano Olimpia ultrafännid | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Koroonaviiruse tõttu tugevalt kannatada saanud Itaalias on avaldatud esimesed korvpalliga seotud kahjuarvutused, kui poolikuks jäänud kõrgliiga (Serie A) tõttu jäi liiga eelarvesse laekumata ligi 40 miljonit eurot. Hoolimata krõbedast miinusest loodetakse mängudega taas algust teha novembris.

Itaalia korvpalliliidu president Umberto Gandini andis portaali Sportando vahendusel teada, et hooaja katkestamise tagajärel jäi sponsoritelt ning teleülekannetelt laekumata vähemalt 40 miljonit eurot. “Serie A hooaja eelarve on 110 miljonit eurot, millest poole katavad neli suurimat klubi. Deloitte`i (audiitorfirma – toim.) poolt kinnitatud kahjusumma võib veelgi suureneda, kui klubid on algaval hooajal sunnitud mängima tühjade tribuunide ees”, selgitas 60-aastane president liiga rahalist tausta.

Raske olukorra leevendamiseks pakkus Gandini välja kaks meedet: valitsusepoolsed sammud, mis lubaksid sponsoritel ja investoritel jätkata spordi sh korvpalli toetamist ning säilitada ja tugevdada suhteid ülekannete tegijatega, kellega on peagi ees uute kokkulepete sõlmimine. Veebruaris presidendiks valitud Gandini on tuleviku osas optimistlik: “Hetkel on liiga ümber palju ebakindlust ja teadmatust, ent peame olema positiivsed, et varem või hiljem saab mängupaus läbi. Kindlasti tuleb arvestada asjaoluga, et mõned kõrgliiga klubid ei pruugi enam jätkata, kuid meil on ka madalamate liigade klubisid, kes on avaldanud soovi kõrgliigasse tõusta.”

Sportando teatel on selgunud, et arvestades suvist koondiseakent ning Euroopa karikasarja kalendrit, otsustas Itaalia kõrgliiga nõukogu lükata uue hooaja alguse novembrisse ning olukorrast sõltuvalt võivad mängud toimuda kinniste uste taga. Itaalia ajalehe Il Resto del Carlino andmetel jääb kõrgliigasse kas 18 või 20 meeskonda. Teatavasti mängisid lõppenud hooajal Serie A tasemel nii Henri Drell kui ka Siim-Sander Vene.

scroll to top